پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش پروازهای داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته

تاریخ خبر: // کد خبر: 151707 // // // //


کاهش پروازهای داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته

مجید فرقانی ،دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان‌رضوی گفت: در مسیرهای داخلی و خارجی به‌علت افزایش نرخ ارز و در مسیرهای خارجی به‌علت گران شدن نرخ خدمات نسبت به سال گذشته کاهش پرواز داشته‌ایم.


کاهش پروازهای داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته

«مجید فرقانی» ،دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان‌رضوی گفت: در مسیرهای داخلی و خارجی به‌علت افزایش نرخ ارز و در مسیرهای خارجی به‌علت گران شدن نرخ خدمات نسبت به سال گذشته کاهش پرواز داشته‌ایم.

وی در خصوص کاهش یا افزایش پروازهای صورت گرفته در سال و اثرگذاری نرخ ارز در تغییر قیمت بلیت‌ها اظهار کرد: در مسیرهای داخلی هم به‌خاطر این‌که فصل سفر نیست و مردم گرفتارند، کمتر نسبت به قبل پرواز انجام شده است.

او ادامه داد: هم پروازهای داخلی و هم پروازهای خارجی نسبت به سال پیش کاهش داشته است و علت آن گران شدن خدمات به‌خاطر افزایش نرخ ارز است، چون زمانی که ارز هم برای شرکت‌های هواپیمایی و هم برای مردمی که می‌خواهند بخرند تا با آن سفر خارجی انجام دهند، گران شود یا ارزی که آژانس‌ها بخواهند با آن ارز رزرو هتلی انجام دهند، گران شود، تقاضا هم نسبت به سال قبل کمتر می‌شود.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی خراسان‌رضوی تصریح کرد: به‌طور کلی وقتی ارز گران شده، قیمت‌های هواپیماها و خدمات دیگر هم مانند هتل و پذیرایی گران شده است. اکنون تقریباً دو ماه است که یک ثبات نسبی‌تری نسبت به قبل به‌وجود آمده و نرخ‌ها نسبت به دو و سه ماه پیش متعادل‌تر است.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو