پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | توسعه فناوری تشخیص چهره در فرودگاه میامی

تاریخ خبر: // کد خبر: 157414 // // // //


توسعه فناوری تشخیص چهره در فرودگاه میامی

فرودگاه بین المللی میامی پس از کسب موفقیت در مرحله آزمایشی جایگزینی سیستم بیومتریک به جای بررسی دستی گذرنامه مسافرین، سیستم فناوری تشخیص چهره را در سرویس خروجی لوفت هانزا به مونیخ راه اندازی کرد.


توسعه فناوری تشخیص چهره در فرودگاه میامی

با ورود فناوری تشخیص چهره به این سرویس، مسافرین از این پس به جای ارائه گذرنامه و پاسپورت در مقابل یک سیستم هوشمند بیومتریک قرار گرفته و پس از تأیید اطلاعات از گیت خارج می شوند. به گفته مقامات اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) در هنگام قرارگیری مسافرین در گیت بازرسی، عکسی از آن ها گرفته شده و با اطلاعات ثبت شده در پاسپورت مطابقت داده می شود. با تأیید اطلاعات در گیت باز شده و مسافرین به سهولت از آن عبور می کنند.

روند تشخیص چهره مسافرین در زمانی کمتر از دو ثانیه و با دقتی برابر 99 درصد انجام می شود. فناوری مذکور از سیستم ورود و خروج بیومتریک پشتیبانی کرده و از طریق دوربین‌های فوق پیشرفته ای که در گیت ورودی فرودگاه نصب شده‌اند، به احراز هویت مسافران اقدام می‌کند.

جایگزینی سیستم تشخیص بیومتریک به جای بررسی دستی پاسپورت به عنوان سیستمی فناوارنه علاوه بر صرفه جویی در زمان، تا حد بسیاری از خطای انسانی کاسته و به گفته بسیاری از محققین  نزدیک به 80 درصد از هزینه شرکت های هواپیمایی را کاهش می دهد.

گفتنی است سال گذشته این فناوری برای اولین بار در فرودگاه بین المللی میامی و در سرویس های کوتاه مورد آزمایش قرار گرفت.

در حال حاضر فرودگاه میامی تنها فرودگاه بین المللی در جهان نیست که در آن احراز هویت مسافرین با این فناوری صورت می گیرد. چرا که نزدیک به 10 سال است که فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های اصلی استرلیا استفاده شده و مسئولان مرتبط نیز امیدوارند که تا سال 2020 میلادی تمام فرودگاه های این کشور را به این سیستم هوشمند تجهیز کنند.

منبع : ایران آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو