پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای فرودگاه تبریز 11 برابر شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 159058 // // //


پروازهای فرودگاه تبریز 11 برابر شد

مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت: تعداد پروازهای سالانه فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به قبل از آن 11 برابر افزایش یافته است.


پروازهای فرودگاه تبریز 11 برابر شد

مصطفی صفایی با اشاره به اینکه حمل و نقل هوایی با توجه به سرعت انتقال مسافر و بار نقش ارزشمندی در جابجایی کالا و مسافر ایفا می کند، افزود: فرودگاه تبریز بنا به اهمیت آن در منطقه شمالغرب کشور از ظرفیت بالایی برای جابجایی مسافر و بار برخوردار است.
وی ادامه داد: در سال 1357 سالانه یک هزار و 460 پرواز در فرودگاه تبریز انجام می شد که این تعداد در سال گذشته به 15 هزار و 740 پرواز رسیده است.
صفایی اضافه کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بطور متوسط روزانه چهار پرواز از این فرودگاه انجام می شد که این تعداد در سال گذشته به 43 پرواز افزایش یافته که از این تعداد روزانه 36 پرواز داخلی و هفت پرواز خارجی است.
وی افزود: تعداد مسافران جابجا شده توسط فرودگاه تبریز در سال گذشته نسبت به سال 1357 بیش از 10.2 برابر شده است.
مدیرکل فرودگاه های آذربایجان شرقی ادامه داد: میزان بار جابجا شده توسط سیستم حمل و نقل هوایی استان در سال گذشته 14 هزار و 608 تن بوده که در مقایسه با عملکرد سال 1357 بیش از پنج برابر شده است.
وی گفت: در حالی که در سال 1357 شرکت هواپیمایی ملی تنها شرکت فعال در حمل و نقل هوایی استان بود در سال گذشته 14 شرکت هواپیمایی در استان فعال بودند.
صفایی اضافه کرد: تنها مسیر پروازی فرودگاه تبریز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مسیر تبریز- تهران و بالعکس بوده و پرواز به مقصد خارج وجود نداشته است.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته از فرودگاه شهید مدنی تبریز به 10 فرودگاه داخلی و 14 فرودگاه خارجی پرواز انجام شد.
فرودگاه تبریز در سال ۱۳۲۹ با مأموریت ارائه خدمات هوائی، پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافرین، متقاضیان و سایر ارگان‌های کشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی ICAO به بهره برداری رسید.


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو