پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تولید روزانه 100 هزار لیتر سوخت هواپیما در پالایشگاه تبریز

تاریخ خبر: // کد خبر: 166047 // // //


تولید روزانه 100 هزار لیتر سوخت هواپیما در پالایشگاه تبریز

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز از تولید روزانه 100 هزار لیتر سوخت هواپیما در این پالایشگاه خبر داد.


تولید روزانه 100 هزار لیتر سوخت هواپیما در پالایشگاه تبریز

غلامرضا باقری امروز  در تبریز اظهار داشت: در سال روزانه ۱۱۰ هزار بشکه نفت خام معادل ۵.۵ میلیون تن محصول در شرکت پالایش تبریز تصفیه شده و به فرآوردهای نفتی که ۹۰ درصد آن فرآورده‌های سوختی و ۱۰ درصد محصولات متنوع دیگر است، تبدیل می‌شود.

کل بنزین پالایشگاه تبریز با تکیه بر توان داخلی یورو ۵ شد

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: پروژه تغییر کاربری واحد قدیمی «تبدیل کاتالیستی بنزین» به « ایزومریزاسیون نفتای سبک» در این شرکت با توکل به خدا ،تکیه بر اندیشه پویا و تلاش بی‌وقفه کارکنان پالایشگاه تبریز با موفقیت انجام شد.

وی اظهار داشت: ظرفیت اسمی این پروژه  10 هزار بشکه در روز است. و با راه‌اندازی آن تولید بنزین یورو ۵ در شرکت پالایش نفت تبریز به میزان ۳.۲ میلیون لیتر در روز فراهم گردید.

باقری با اشاره به اینکه سامانه پایش آنلاین این پالایشگاه در بهمن ماه سال گذشته بهره‌برداری شده و نتایج آنالیز خروجی دودکش‌ها به اداره‌کل محیط زیست استان آذربایجان‌شرقی به صورت بر خط ارسال می‌شود، اعلام کرد: طرح جامع پالایشگاه تبریز با رویکرد کاهش تولید نفت کوره و افزایش تولید محصولات با ارزش و روغن پایه گروه ۳ منطبق با استانداردهای زیست محیطی روز در برنامه کاری این شرکت است.

باقری، اعتبار مورد نیاز این طرح جامع را یک و نیم میلیارد دلار  اعلام و اظهار امیدواری کرد: با حمایت‌های استانی و ملی منابع مورد نیاز تامین و گام بلندی برای بهبود وضعیت اقتصادی و زیست محیطی منطقه برداشته شود.

جذب ۹۰ نفر از نخبگان کشوری در پالایشگاه تبریز

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز تصریح کرد: ۹۰ نفر از نخبگان کشور با اخذ مجوز برگزاری آزمون استخدامی و برگزاری آزمون‌های کتبی، عملی و تخصصی و فنی  موفق به جذب خدمت در این پالایشگاه شدند.

وی از تولید روزانه 100 هزار لیتر سوخت هواپیما در پالایشگاه تبریز خبر داد و گفت: طرح بازیافت گازهای ارسالی به فلر با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلاینده‌های اتمفسری و طرح تصفیه گازوئیل با هدف تولید گازوئیل منطبق با استاندارد یورو 5 از دیگر طرح‌های زیست محیطی اجرا شده در پالایشگاه تبریز است.

 

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص از خبرگزاری فارس

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو