پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دستور رئیس جمهور به معاونش: قیمت‌ها در ایام تعطیلات نوروزی نباید گران شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 168395 // // // //


دستور رئیس جمهور به معاونش: قیمت‌ها در ایام تعطیلات نوروزی نباید گران شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد :با توجه به تاکید رئیس جمهور، قیمت‌ها در زمینه‌های مختلف به هیچ وجه نباید در ایام تعطیلات نوروزی افزایش یابد.


دستور رئیس جمهور به معاونش: قیمت‌ها در ایام تعطیلات نوروزی نباید گران شود

علی اصغر مونسان در سی و هشتمین جلسه ستاد ملی هماهنگی خدمات سفر که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف برگزار شد، با اشاره به اینکه ۲۲ دستگاه و سازمان مرتبط برنامه ریزی‌های لازم را برای فراهم کردن تعطیلاتی ایمن و مفرح با یکدیگر همکاری می‌کنند افزود: با توجه به تاکید رئیس جمهور، قیمت‌ها در زمینه‌های مختلف به هیچ وجه نباید افزایش یابد و برنامه ریزی‌ها به منظور ایجاد تعطیلاتی مطلوب برای مردم جلوگیری از افزایش قیمت است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: موضوع جلوگیری از افزایش قیمت‌ها تاکید جدی رئیس جمهور است و از تمام سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوط به ویژه سازمان تعزیرات درخواست داریم حداکثر تلاش را برای مدیریت قیمت‌ها انجام دهند.

وی خطاب به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری که در جلسه حضور داشت، گفت: بحث قیمت بلیت هواپیما را جدی بگیرید و در این زمینه حداکثر نظارت را داشته باشید تا قیمت بلیت هواپیما همه زحمات ستاد ملی هماهنگی سفر را تحت تاثیر قرار ندهد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: همه همکاران من در سراسر استان‌های کشور حداکثر نظارت را در آژانس‌ها و دفاتر خدمات گردشگری داشته باشند چرا که هیچ گونه حق افزایش قیمت را ندارند.

مونسان موضوع ایمنی و حفظ امنیت گردشگران را از مهمترین اولویت‌های این ستاد ذکر کرد و افزود: امیدواریم با همکاری مردم و حضور نیرو‌های پلیس، در راه و راهداری ترافیک امنی را در جاده‌های کشور شاهد باشیم.

وی گفت: همه تلاش خواهیم کرد تا اتفاق ناخوشایندی در ایام تعطیلات رخ ندهد و از دستگاه‌های هشدار دهنده می‌خواهیم اخطار‌ها و هشدار‌های ایمنی را به موقع به گردشگران و مسافران ارائه دهند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین بر نظارت دقیق و مستمر در عرضه غذای بهداشتی در رستوران‌ها و هتل‌ها افزود: با همکاری وزارت بهداشت و گروه‌های نظارت بهداشتی خدمات سالمی را به گردشگران و مسافران ارائه خواهیم کرد.

وی از واحد‌های رسیدگی به شکایات گردشگران خواست بصورت لحظه‌ای به شکایت مردم واکنش نشان دهند و آن را به زمان بعد موکول نکنند.

مونسان افزود: گردشگران و مسافران می‌توانند شکایات خود را با شماره تلفن ۰۹۶۲۹ ارائه کنند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابراز امیدواری کرد که امسال توزیع گردشگران در مناطق مختلف کشور به طور متناسب انجام شود و شاهد حضور گردشگران در مناطق غرب کشور و مناطق کم برخوردار از لحاظ گردشگری باشیم.

وی افزود: با توجه به کاهش سفر‌های خارجی در ایام عید امسال شاهد افزایش ۲۰ درصدی سفر‌های داخلی خواهیم بود.

مونسان آمار گردشگران خارجی را در ۱۱ ماه امسال بیش از ۷ میلیون نفر اعلام کرد و گفت: این آمار در ایام عید افزایش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: تعداد واحد‌های بوم گردی از ۴۰۰ واحد به هزار و ۵۰۰ واحد افزایش یافته است که این مسئله می‌تواند به توزیع یکنواخت گردشگر در کشور کمک کند.

 

منبع:وبسایت صبا ایران نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو