پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 7نکته مهم برای سفر خانم های باردار با هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 168399 // // //


7نکته مهم برای سفر خانم های باردار با هواپیما

به گفته پزشکان سفر در بارداری خطراتی برای مادر و جنین دارد که باید با نکات مهم و ضروری که وجود دارد از این خطرات پیشگیری کنید و سفری سالم و با آرامش داشته باشید.


7نکته مهم برای سفر خانم های باردار با هواپیما
مسافرت هوایی برای خانم های باردار امکان دارد مشکلاتی را بوجود بیاورد و برای همین خانم های باردار برای بوجود نیامدن نگرانی های و محافظت از جنین از مسافرت هوایی اجتناب می کنند.
بارداری دوران خاص و حساسی است و پزشکان توصیه می کنند که در این دوره به مسافرت نروند ولی با این حال این احتمال وجود دارد شرایط خاصی پیش بیاید و مجبور به مسافرت شوند که گاها این مسافرت ها هوایی است بنابراین لازم خانم های باردار در حین مسافرت های هوایی به این نکات رعایت کنند.
دوران بارداری به این معنا نیست که خانم ها نمی توانند به مسافرت بروند. ولی لازم است احتیاط و نکات را رعایت کنند. پزشکان و شرکت ها هواپیمایی برای خانم های که هشت ماه از دوران بارداری آنها می گذرد مسافرت را پیشنهاد نمی کنند.
۱ – استفاده از صندلی‌ های کنار راهرو
خانم های باردار ممکن است در حین پرواز نیاز به جابه جایی داشته باشند که در این صورت استفاده از صندلی های کنار پنجره برایشان سخت خواهد بود و پیشنهاد می شود از صندلی های کنار راهرو استفاده کنند. لازم است بدانید برای بستن کمربند ایمنی آن را در قسمت زیرین شکم ببندند که در هنگام تکان های ناگهانی هواپیما، دیگر روی شکم فشار وارد نشود.
۲ – توجه به بهترین زمان برای مسافرت
بهترین زمان مسافرت هوایی برای خانم های باردار می توان به سه ماهه دوم باردای اشاره کرد که در این دوران خطر زایمان زودرس و سقط جنین کمتر بوده و سطح انرژی نسبت به سایر زمان ها بیشتر است.
۳ – اجتناب از نشستن مداوم

در صورتی که سفر هوایی شما طولانی است خانم های باردار لازم است تحرک داشته باشند و از نشستن مداوم بدون تحرک خوداری کنند این تحرک می تواند فقط برای چند دقیقه کوتاه باشد. با انجام اینکار از لخته شدن خون در پا و همچنین در بدن کودک جلوگیری کرده اید.
۴ – استفاده از کلاس های پروازی

خانم های باردار برای مسافرت هوایی خود از کلاس پروازی استفاده کنید که در صندلی های آن راحت باشید. مثلا از بیزینس کلاس استفاده کنید که نسبت به کلاس اکونومی فضای بیشتری بین صندلی ها وجود دارد.
۵ – نوشیدن آب به اندازه‌ ی کافی

خانم های باردار مقدار بیشتری به آب نیاز دارند و دلیل آن میزان زیادی آب از طریق پوستشان تبخیر می شود بنابراین بدن سریع تر خشک می شود و نیاز به آب دارد.  خشک شدن بدن‌ فقط باعث ضعف و مریضی نمی‌شود،‌ بلکه می‌تواند بر مایع آمنیوتیک و جریان خون بدن جنین نیز تاثیر بگذارد. برای جلوگیری از این اتفاق، لازم است که خانم‌های باردار تا حد امکان آب بنوشند.

۶- اطلاع در مورد شرکت‌های هواپیمایی
قبل از خرید بلیط هواپیما ، قوانین شرکت هواپیمای را بررسی کنید و یا با پشتیبان سامانه های آنلاین خرید بلیط هواپیما تماس بگیرید. زیرا برخی از شرکت های هواپیمایی اجازه پرواز بیش از چهار ساعت را به خانم های باردار نمی دهند.
۷ – مشورت با پزشک

بهتر است قبل از پرواز با پزشک تان مشورت کنید و از پزشک خود بخواهید که یک چارت پزشکی از برنامه دوران بارداری در اختیارتان قرار دهد. بنابراین در صورت بروز مشکل یا زایمان زودرس ، پزشک معالج به سرعت در جریان قرار می‌گیرد.
منبع : با اندکی اضافات و تلخیص از خبرگزاری فانوس

دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو