پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | «آپ» مجوز فروش بلیت هواپیما ندارد + جوابیه آسان پرداخت

تاریخ خبر: // کد خبر: 168648 // // //


«آپ» مجوز فروش بلیت هواپیما ندارد + جوابیه آسان پرداخت

جعفرزاده ،مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی از بسته شدن 46 سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما از ابتدای اردیبهشت ماه تا اواسط اسفند جاری خبر داد.


«آپ» مجوز فروش بلیت هواپیما ندارد + جوابیه آسان پرداخت
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی از بسته شدن 46 سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما از ابتدای اردیبهشت ماه تا اواسط اسفند جاری خبر داد.یکی از اقدامات خوب و قابل تقدیر سازمان هواپیمایی در ماههای اخیر، برخورد و اطلاع رسانی در خصوص سایت ها و نرم افزارهای غیرمجازی است که اقدام به فروش بلیت هواپیما می کنند چراکه به گفته دیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری برخی از سایت های غیر مجاز فروش بلیت الکترونیکی، گاها با فروش بلیت هواپیما که از اصالت واقعی برخوردار نبود، موجبات نارضایتی و تضییع حقوق شهروندان و اخلال در نظم عمومی هوانوردی را فراهم آورده بودند.

جعفرزاده همچنین از بسته شدن 46 سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما از ابتدای اردیبهشت ماه تا اواسط اسفند جاری خبر داده است.

اما بررسی های صبحانه نشان می دهد علاوه بر برخی سایت های گمنام و غیرمجاز، می توان فعالیت فاقد مجوز نرم افزارهای مشهور و معتبری را نیز در این بخش رصد کرد. به عنوان مثال، سازمان هواپیمایی کشوری در نامه ای به شرکت آسان پرداخت که اپلیکیشن مشهور آپ را در اختیار دارد متذکر شده هر شخص حقیقی یا حقوقی که بخواهد به خدمات فروش بلیت هوایی بپردازد بایستی مجوزهای لازم را از این سازمان اخذ کند.

«آپ» مجوز فروش بلیت هواپیما ندارد

«آپ» مجوز فروش بلیت هواپیما ندارد

در ادامه این نامه صراحتا اعلام شده شرکت آسان پرداخت بدون داشتن مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری، اقدام به ارائه خدمات مسافرت هوایی و فروش بلیت هواپیما در حال حاضر می کند که لازم است قبل از فعالیت در این حوزه، اقدامات لازم را برای دریافت مجوز قانونی انجام می داد.

این نامه مهم در 18 اسفندماه خطاب به مجری اپلیکیشن آپ از سوی علی اصغر باریکانی مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی ارسال شده است.

جوابیه و توضیحات شرکت آسان پرداخت

«بسمه‌تعالی»
سازمان محترم هواپیمایی کشوری
موضوع: فروش بلیت هواپیما در اپلیکیشن آپ

با سلام و احترام
به استحضار می‌رساند شرکت آسان پرداخت پرشین به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی، در سال 1388 فعالیت خود را در صنعت پرداخت کشور با ارائه خدمات متنوع پرداخت الکترونیک به کسب‌و‌کارهای مختلف، آغاز کرد. در همین راستا و در سال 1393 با ارائه اپلیکیشن آپ تحولی در ارائه خدمات پرداخت موبایلی کشور ایجاد کرد تا جایی که امروز توانسته است با ارائه سرویس‌ها و خدمات متعدد و متنوع اعتماد دهها میلیون کاربر ایرانی را جلب کرده و به‌عنوان پرکاربردترین اپلیکیشن پرداخت کشور شناخته شود.
نظر به این موضوع، اپلیکیشن آپ با بدل شدن به یک سوپراپ، به‌عنوان یک فروشگاه بزرگ در صنعت پرداخت، این امکان را برای صاحبان کسب‌و‌کارهایی که به شکل قانونی محصولات خود را عرضه می‌کنند فراهم کرده تا با استفاده از این بستر خدمات خود را به فروش برسانند. از جمله این خدمات می‌توان به فروش شارژ اعتباری و بسته‌های اینترنت تمامی اپراتورها، سهام و سایر خدمات سرمایه‌گذاری، فروش بلیت قطار، بلیت اتوبوس، انواع بیمه‌نامه و… اشاره کرد. از این‌رو و در راستای توسعه محصولات قابل ارائه بر بستر آپ، از تابستان سال جاری آپ با همکاری شرکت اسنپ‌تریپ و گروه آژانس‌های هفت اورنگ که دارای مجوزهای لازم جهت فعالیت هستند، اقدام به فروش بلیت هواپیما کرده است که با تسهیل خرید این خدمت، با اقبال خوبی از سوی خانواده کاربران میلیونی آپ نیز روبرو شده است. مستندات مربوطه نیز به پیوست این نامه آمده است.

در پایان بدینوسیله آسان پرداخت پرشین اعلام می‌دارد که آماده ارائه مستندات و هرگونه همکاری با سازمان محترم هواپیمایی کشوری است.
با تشکر
حامد منصوری

منبع : تابناک


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو