پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پایگاه اورژانس هوایی قزوین افتتاح شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 168843 // // //


پایگاه اورژانس هوایی قزوین افتتاح شد

در مراسمی با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور پایگاه جدید اورژانس هوایی کشور در مرکز خدمات هواپیمایی ویژه قزوین افتتاح شد.


پایگاه اورژانس هوایی قزوین افتتاح شد

عصر چهارشنبه در مراسمی با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، قدرت الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استان، پیمان نامدار رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان و شفیعی فرماندار قزوین، پایگاه جدید اورژانس هوایی استان قزوین در محل مرکز خدمات ویژه هواپیمایی کشور افتتاح شد.

پایگاه اورژانس هوایی پیش از این در شهرستان آبیک مستقر بود که به دلیل وجود ریزگرد و شرایط نامساعد جوی معمولاً برخی مأموریت‌ها لغو می‌شد که با اختصاص محل جدید از این پس مأموریت‌های هوایی اورژانس با سرعت بیشتری در استان صورت می‌گیرد و خدمت رسانی هوایی به استان‌های همجوار هم تسهیل می‌شود.

اسماعیل نجار معاون وزیر کشور در مراسم افتتاح محل جدید اورژانس هوایی قزوین اظهار داشت: قزوین به عنوان استان معین با ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در امدادهای هوایی هم نقش مهمی در نجات جان مصدومان و بیماران ایفا کند و در نجات جان مصدومان مؤثر باشد.

نجار افزود: در آستانه نوروز راه اندازی این پایگاه بسیار ضروری بود و این ظرفیت می‌تواند در مأموریت‌های امداد و نجات در سوانح استان و کشور مورد استفاده مطلوبی قرار گیرد.

در حال حاضر دو فروند بالگرد امدادی هلال احمر و اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان در پایگاه شرکت خدمات هواپیمایی ویژه قزوین مستقر شده و آماده انجام مأموریت‌های امدادی و پزشکی است.

به گفته منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین برای این انتقال پایگاه اورژانس هوایی از آبیک به قزوین قراردادی برای اجاره سالانه به مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان بین دانشگاه علوم پزشکی قزوین و جهاد کشاورزی استان منعقد و امضا شده است تا با سهولت دسترسی بیشتر به همه نقاط استان، سرعت انتقال بیماران به مرکز استان توسط بالگرد بیشتر و زمان آن کاهش یابد.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو