پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایران‌ایر منابع داخلی برای خرید هواپیما ندارد/ هما شرکتی ورشکسته است

تاریخ خبر: // کد خبر: 168972 // // // //


ایران‌ایر منابع داخلی برای خرید هواپیما ندارد/ هما شرکتی ورشکسته است

اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر این‌که شورای اقتصاد مصوبه خرید 28 فروند هواپیما برای ایران را از محل داخلی این شرکت موافقت کرده است اما یک کارشناس در این رابطه می‌گوید: ایران‌ایر شرکتی ورشکسته است و منابع مالی داخلی برای خرید هواپیما ندارد.


ایران‌ایر منابع داخلی برای خرید هواپیما ندارد/ هما شرکتی ورشکسته است

اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شورای اقتصاد مصوبه خرید 28 فروند هواپیما برای ایران را از محل داخلی این شرکت موافقت کرده است اما یک کارشناس در این رابطه می‌گوید: ایران‌ایر شرکتی ورشکسته است و منابع مالی داخلی برای خرید هواپیما ندارد.

بهزاد مظاهری رئیس اسبق سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با این مصوبه می‌گوید: ایران‌ایر یک شرکت دولتی کاملاً ورشکسته است و منابع داخلی برای خرید هواپیما ندارد.

وی در ادامه اضافه می‌کند: ایران‌ایر ظاهراً کانال‌های مختلفی را برای خرید هواپیما گذرانده تا بتواند هواپیما بخرد اما مسئله این است که در این شرایط فعلی تحریم‌ها اجازه خرید به این شرکت را نمی‌دهند.

مظاهری با بیان این‌که مسئله دیگری که مانع خرید هواپیما توسط این شرکت می‌شود این است که این شرکت منابع داخلی برای خرید هواپیما ندارد، گفت: این شرکت حتی هواپیماهای برجامی را نیز از محل اعتبار صندوق ذخیره دولت خریداری کرد.

او افزود: معتقدم مصوبه درست و منطقی نیست، این‌که دولت بخواهد برای ایران‌ایر هواپیما بخرد کار درستی است اما منابع مالی این شرکت اجازه این کار را نمی‌دهد.

اخیرا شورای اقتصاد با خرید 20 فروند هواپیمای ای‌تی‌آر، سه فروند ایرباس جدید و پنج فروند هواپیمای ایرباس دست دوم که از سوی وزارت راه و شهرسازی درخواست شده بود، موافقت کرد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو