پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جعبه سیاه بوئینگ حادثه‌دیده اتیوپی بجای آمریکا به فرانسه می‌رود

تاریخ خبر: // کد خبر: 170163 // // //


جعبه سیاه بوئینگ حادثه‌دیده اتیوپی بجای آمریکا به فرانسه می‌رود

جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس شرکت هواپیمای اتیوپی ایرلاینز که روز یکشنبه سقوط کرد قرار است برای بررسی به فرانسه منتقل شود.


جعبه سیاه بوئینگ حادثه‌دیده اتیوپی بجای آمریکا به فرانسه می‌رود

به نقل از رویترز، پس از کش و قوس‌های فراوان در خصوص اینکه کدام کشور جعبه سیاه بوئینگ حادثه‌دیده اتیوپی را مورد بررسی قرار خواهد داد، بالاخره فرانسه بررسی آن را پذیرفت.

طبق اعلام خبرگزاری رویترز، آژانس تحقیقات سوانح هوایی فرانسه (BEA) قرار است جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس ۸ که روز یکشنبه در نزدیکی آدیس بابا سقوط کرد را مورد بررسی قرار دهد.

اتیوپی پیشتر اعلام کرده بود دو نوار کابین خلبان و اطلاعات ضبط شده این هواپیمای سقوط کرده را برای بررسی به خارج از این کشور خواهد فرستاد.

پذیرش بررسی جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده از سوی فرانسه پس از آن اعلام می‌شود که دفتر فدرال آلمان در زمینه تحقیق در ارتباط با سوانح هوایی (BFU) درخواست بررسی جعبه سیاه هواپیمای حادثه دیده اتیوپی را رد کرد؛ چرا که به گفته سخنگوی این دفتر، آن‌ها قادر نیستند نوع جدید جعبه سیاهی که در هواپیما‌های ۷۳۷ مکس بکار رفته است را مورد بررسی قرار دهند.

طبق اعلام رویترز، سخنگوی اداره فدرال آلمان در زمینه تحقیق در ارتباط با سوانح هوایی گفته است: این مدل از هواپیما‌ها دارای جعبه سیاهی مبتنی بر برنامه‌های جدید است که ما قادر به بررسی آن نیستیم.

همچنین شایان ذکر است بطور معمول جعبه سیاه هواپیمایی که دچار سانحه می‌شود، به کشور سازنده آن فرستاده می‌شود که در مورد بوئینگ، کشور تولیدکننده، آمریکاست. به همین خاطر، انتخاب کشوری اروپایی بجای آمریکا برای استخراج اطلاعات جعبه سیاه، به بی‌اعتمادی به واشنگتن تعبیر شود.

هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ مکس که با ۱۵۷ مسافر از ۳۳ ملیت مختلف راهی نایروبی بود، اوایل روز یکشنبه دچار سانحه شد و سقوط کرد. این هواپیما پیش از قطع ارتباط خود با برج کنترل، در ساعت ۸ و ۳۸ دقیقه صبح به وقت محلی از باند فرودگاه آدیس آبابا برخاست، اما تنها ۶ دقیقه بعد در منطقه «بشفتو» در ۵۰ کیلومتری جنوب شرق پایتخت سقوط کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو