پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تغییرات بوئینگ برای ۷۳۷ سری مکس و تعلل در آپدیت نرم افزار شاید مسبب سوانح اخیر باشد!

تاریخ خبر: // کد خبر: 170272 // // // //


تغییرات بوئینگ برای ۷۳۷ سری مکس و تعلل در آپدیت نرم افزار شاید مسبب سوانح اخیر باشد!

بوئینگ برای 737 سری مکس تغییراتی نسبت به مدل های قبلیداشته است.به دلیل این که ابعاد این هواپیما مقدار کمی تغییر کرده و موتورهای آن بزرگتر و سنگین تر شده است؛ در نتیجه مکان قرارگیری آن ها مقدار کمی تغییر کرده که سبب شده مرکز ثقل هواپیما جابجا گردد که در نتیجه آن، هواپیما در طی پرواز تمایل به نوز آپ کردن (بالا دادن دماغه) دارد که ممکن است در شرایطی مشکل ساز گردد و هواپیما دچار استال در حین پرواز شود.


تغییرات بوئینگ برای ۷۳۷ سری مکس و تعلل در آپدیت نرم افزار شاید مسبب سوانح اخیر باشد!

بوئینگ برای 737 سری مکس تغییراتی نسبت به مدل های قبلی داشته است.به دلیل این که ابعاد این هواپیما مقدار کمی تغییر کرده و موتورهای آن بزرگتر و سنگین تر شده است؛ در نتیجه مکان قرارگیری آن ها مقدار کمی تغییر کرده که سبب شده مرکز ثقل هواپیما جابجا گردد که در نتیجه آن، هواپیما در طی پرواز تمایل به نوز آپ کردن (بالا دادن دماغه) دارد که ممکن است در شرایطی مشکل ساز گردد و هواپیما دچار استال در حین پرواز شود.

برای حل این مشکل، بوئینگ از یک سیستم به نام MCAS یا Maneuvering Characteristics Augmentation System استفاده کرده است که دماغه هواپیما را در صورت بالا رفتن بیش از حد، بطور اتوماتیک پایین بیاورد. اما برخی مشکلاتی که به دلیل سیگنال اشتباه سنسورهاست پیش می آید.

پس از سانحه چند ماه پیش Lion Air، بسیاری از خلبانان آمریکایی اعلام کردند که در Manual های پروازیشان اشاره ای به این سیستم جدید بوئینگ737 مکس نشده بوده، در نتیجه پس از این سانحه شرکت بوئینگ Manualهای این هواپیما را اصلاح کرد و توضیحاتی درباره سیستم MCAS برای خلبانان اضافه کرد. اما هنوز مشکل وجود دارد و بوئینگ باید تا چند هفته دیگر یک آپدیت نرم افزاری روی این سیستم اجرا نماید و علاوه بر آن آموزش خلبانان درباره این سیستم جدید را هم بهبود ببخشد. متاسفانه همیشه در صنعت هوانوردی، عده ای از مردم و مسافران قربانی میشوند تا هواپیماها ایمن یا اصلاح گردد که مشابه های این اتفاق زیاد افتاده است.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی Aerospacetalk


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو