پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آقای زنگنه،شایعات تخلف برخی از مدیران هما ،چقدر صحت دارد؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 188288 // // // // //


آقای زنگنه،شایعات تخلف برخی از مدیران هما ،چقدر صحت دارد؟

عموما بعد از تغییر مدیران ارشد یک سازمان، شاهد برخی از افشاگری های درست و بعضا نادرست در خصوص افراد و موضوعات خاص می باشیم. پس از انتصاب کاپیتان زنگنه بعنوان مدیرعامل هما،بازار این نوع شنیده ها داغ شده است. بر این قاعده، تقاضا می گردد، صحت یا عدم صحت ادعاهای صورت گرفته در خصوص اعضای هیات مدیره سه شرکت افق ماندگار آسمان سیر، باشگاه مغز پژوهشی و شرکت انبارهای عمومی و خدمات مجتمع امام خمینی و نوع تعاملات آنها با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، برای افکار عمومی شفاف سازی شود.


آقای زنگنه،شایعات تخلف برخی از مدیران هما ،چقدر صحت دارد؟

اصل 141قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بیان می‌دارد “کارمندان دولت از مدیر عاملی و عضویت در هییت مدیره شرکت های خصوصی منع شده اند“.
مصوبه مورخ 73/10/10 مجلس شورای اسلامی در قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل اعلام می دارد “کارکنان دولت و دستگاه نهادهای عمومی از تصدی مدیر عاملی و عضویت در هییت مدیره شرکت های خصوصی منع می شوند” .
بند 2قسمت الف قانون ارتقا سلامت اداری و همچنین رای هییت عمومی دیوان محاسبات کشور در مورخ 74/12/28 کارکنان دولت از ریاست و عضویت در هییت های مدیره شرکت های خصوصی منع شده اند
بنابر قانون مجازات اسلامی در صورت مطلع بودن از عدم رعایت این قانون رییس دستگاه، به 3-6 ماه انفصال از خدمت و کارمند خاطی علاوه بر استرداد وجوه اکتسابی ناشی از شغل دوم به انفصال از 6ماه تا12ماه محکوم می گردد.

با لحاظ صراحت قانون آن هم در بالاترین سطح (قانون اساسی و مجلس شورای اسلامی) و همچنین دیوان محاسبات ، موارد ذیل قابل تامل است. چنانچه شایعات و شنیده های فوق الذکر صحیح باشد، ضروری است که اقدامات لازم در این خصوص را مبذول دارید :

الف _ شرکت افق ماندگار آسمان سیر با مسولیت محدود به شماره ثبت 484999 و شناسه ملی 14005509400 با موضوع فعالیت در حوزه خدمات فرودگاهی شامل نیروی انسانی، جابجایی مسافر، خدمات کیترینگ و… در تاریخ 94/10/13 با مدیریت عاملی اقایان محمود شکرابی ، داود صادقی (ادعا شده است که معاون وقت منابع انسانی هما می باشند) و محمد کلانتری (ادعا شده است که مدیر کل حراست هما می باشند) بعنوان اعضا و هیئت مدیره انتخاب گردیدند. در تاریخ 96/9/1 ، اقایان کلانتری و صادقی از عضویت در هییت مدیره خارج و متعاقبا اقای مجید زینلی و خانم سیما افلاطونی (!!!!) بعنوان جایگزین قرار گرفتند. عملا در طول 2سال (حداقل بر مبنای اسناد) اقایان داود صادقی و محمد کلانتری عضو هیئت مدیره این شرکت خصوصی بودند.

ب – موسسه غیر تجاری باشگاه مغز پژوهی به شماره ثبت 44671 و شناسه ملی 14007586193با موضوع انجام مطالعات و تحقیقات در حوزه بازی‌های رایانه ای در تاریخ 97/2/24 تاسیس و اقای داود صادقی بعنوان عضو هیئت مدیره انتخاب شدند.

ج- شرکت آسمان آزاد ایرانیان با مسولیت محدود به شماره ثبت 418227 و شناسه ملی 10320701143 در حوزه برنامه ریزی عملیاتی ساختار مدیریت منابع انسانی و فرآیند در سازمانهای دولتی و خصوصی در تاریخ 90/8/22 به مدیریت عاملی اقای داود صادقی تاسیس و در تاریخ 96/11/17 این شرکت اعلام انحلال نمود.

د- شرکت انبارهای عمومی و خدمات مجتمع امام خمینی (ره) به شماره ثبت 208734 و شناسه ملی 10102502486 تاسیس و آقای محمد کلانتری بعنوان نایب رئیس هیئت مدیره انتخاب شدند.

*** نکات قابل تامل :
1- ادعا شده است که، موارد از اقایان پرورش مدیریت عامل قبلی و حسن ابراهیمی مدیر کل بازرسی سابق استعلام شد و نامبردگان اظهار بی اطلاعی نمودند.
2- ادعا شده است که، موارد به خانم شرفبافی اعلام شد، ایشان فرمودند که مطلع هستند .

3- مدیر کل بازرسی سابق هما ، اقای ابراهیمی دو مرتبه قوانین فوق الذکر مبنی بر ممنوعیت عضویت در شرکت های خصوصی را بصورت اطلاعیه به کلیه واحدها ابلاغ نمودند.
4- در صورتی که فرد ادعا شده در گزارش، همان مدیر کل حراست شرکت باشند ،داستان جای بحث فراوان خواهد داشت. چرا که، مدیر کل حراست خود متولی پیشگیری و جلوگیری از تخلفات در شرکت می باشد.
5- ادعا شده است که، قسمت منابع انسانی دارای واحد رویه ها و مقررات می باشد و در این خصوص اطلاع کامل دارند.
6-در صورتی که فرد ادعا شده در گزارش، همان مدیر سابق شرکت باشند ،داستان جای بحث فراوان خواهد داشت. چرا که، اقای داود صادقی عضو دادگاه تخلفات اداری هما می باشند.
7- در صورت اثبات تخلف احتمالی ، سکوت واحدهای حقوقی و بازرسی و حراست و دستگاه‌های نظارتی بسیار جای تامل دارد.
8-قانون برای این مورد به تخلفات مجازات تعیین نموده است.

***ایرلاین پرس:

از کاپیتان زنگنه درخواست می گردد که دستور بررسی صحت یا عدم صحت این شنیده ها و شایعات را صادر نموده(آیا واقعا اصل روایات،صحت دارند؟ آیا تشابه اسمی وجود ندارد؟ در صورت صحت روایات و شنیده ها، آیا تخلف قابل توجه ای صورت پذیرفته است؟ و ….) و در صورت صحت ادعای وقوع تخلف ، اقدامات اداری و قانونی مرتبط با موضوع ، صادر گردد. همچنین در صورت عدم صحت شنیده ها و شایعات فوق، خواهشمند است دستور داده شود تا با اطلاع رسانی و شفاف سازی افکار عمومی، جلوی تخریب احتمالی پرسنل زحمت کش و فرهیخته هما گرفته شود.

 

با اندکی اضافات و تلخیص ،برگرفته از کانال تلگرامی هوانوردی بدون سانسور


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو