پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مه آبادی: باید دستورات ایکائو و قوانین ملی را رعایت کنیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 24333 // // // // //


مه آبادی: باید دستورات ایکائو و قوانین ملی را رعایت کنیم

در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و جدید اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی: ضرورت حاکم شدن نظم در بخش‎های مختلف/مه آبادی: باید دستورات ایکائو و قوانین ملی را رعایت کنیم ۷۰۱ بازدید | زمان انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوای ایران در


مه آبادی: باید دستورات ایکائو و قوانین ملی را رعایت کنیم
در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و جدید اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی:
ضرورت حاکم شدن نظم در بخش‎های مختلف/مه آبادی: باید دستورات ایکائو و قوانین ملی را رعایت کنیم

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوای ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل پیشین و جدید اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی با تاکید زیاد بر رعایت نظم و انضباط سازمانی از نامگذاری سال آینده با عنوان "انضباط سازمانی" خبر داد و با تاکید بر حاکم شدن نظم کاری و دیسیپلین در بخش‎های مختلف شرکت گفت: ما باید دستورات ایکائو و قوانین ملی را رعایت کنیم و با توجه به حساسیت کار نیازمند ایجاد نظم هستیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، در این مراسم که امروز، یکشنبه 21 آبان، به منظور تودیع محمد امیرانی مدیرکل پیشین الکترونیک و ناوبری هوایی و محمد حبیبالهی برزی مدیرکل جدید این اداره کل برگزار شد، رحمتاله مهآبادی ضمن قدردانی از زحمات امیرانی، از انتصاب وی به عنوان معاون اداره کل تدارکات و تامین تجهیزات خبر داد گفت: در بخش خرید تجهیزات بخش زیادی مربوط به الکترونیک است و حضور فردی با این دانش، بسیار کمک کننده است. ایشان در آینده به جای آقای محمدی که توانسته است به خوبی این مجموعه را اداره کند، قرار خواهد گرفت و از حضور و تجربیات آقای محمدی هم پس از آن بهره خواهیم برد.

وی با اشاره به اینکه وقت آن رسیده است که به این واحد نگاه عملیاتی داشته باشیم، گفت: واحد تدارکات و تامین تجهیزات شرکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و اگر اهمیت آن از بخشهای عملیاتی بالاتر نباشد، کمتر هم نیست. من خودم سابقه مدیریت این بخش را داشتهام و از اهمیت آن اطلاع دارم. اینجا یک تدارکات ساده نیست بلکه یک واحد فنی و تخصصی است که باید بتواند بر اساس نیازهای واحدهای دیگر، تجهیزات تخصصی و حساس مورد نیاز آنها را تامین کند.

مه آبادی افزود: در حوزه مالی وقتی میخواهیم به کسی مسئولیت بدهیم،  باید بسیار دقت کنیم. اولین عنصر در انتخاب، پاکی فرد است و دومین آن، داشتن تخصص و شناخت از کار است.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوای ایران همچنین با تاکید بر حاکم شدن نظم کاری و دیسیپلین در بخشهای مختلف شرکت گفت: ما باید دستورات ایکائو و قوانین ملی را رعایت کنیم و با توجه به حساسیت کار نیازمند ایجاد نظم هستیم. برای همین به امید خدا سال آینده همزمان با نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری، برای شرکت انضباط سازمانی را به عنوان نام سال انتخاب خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: با وجود رعایت نظم باید افراد را در بیان نظرات و انتقادات خود آزاد بگذاریم و سیستمی را برای اینکار به وجود بیاوریم و امکان رشد را برای کارکنان فراهم کنیم.

مه آبادی ادامه داد: همچنین باید کارمندان نمونه در بازههای زمانی مختلف ارزیابی و معرفی شوند و برای دیدار آنها با وزیر برنامه ریزی کنیم.

رئیس هیئت مدیره ضمن آرزوی موفقیت برای محمد حبیبالهی برزی در سمت جدید گفت: ما باید برای رضای خدا و ابدیت کار و تلاش کنیم. باید به خدا اعتماد کنیم و توکل داشته باشیم. ما باید برای مردم کار کنیم و هر قدر کار کنیم، باز هم نمیتوانیم حق مردم و شهدا را ادا کنیم.

وی گفت: توصیه میکنم حواشی را کنار بگذاریم. اکنون شرکت در شرایط استثنایی قرار دارد و وقت کار کردن و تلاش است. ما با حفظ آرامش سازمانی میتوانیم فعالیتها را به گونهای انجام دهیم که برای سالهای آینده شرکت را تضمین کنیم.

در ادامه معصومه ابراهیمی، عضو هیئت مدیره و راهبر حقوقی شرکت فرودگاهها گفت: از دور شاهد تلاشها و زحمات مهندس امیرانی بودم و از ایشان تشکر میکنم و امیدوارم در هر جا که مشغول میشوند، مثل همیشه مفید باشند.همچنین به مهندس حبیبالهی نیز تبریک میگویم و امیدوارم در سمت جدید موفق باشند.

حسین اکرمیان، عضو هیئت مدیره و راهبر توسعه سیستمها و کیفیت نیز گفت: تغییراتی که انجام شد، برای تحرک بیشتر شرکت لازم است و امیدوارم با استعانت از خداوند بزرگ و بهرهمندی از سیستمها و روشهای درست و اطمینان از اجرای آنها تا آخر، شاهد رشد شرکت باشیم.

ابراهیم مرادی، دیگر عضو هیئت مدیره و همچنین راهبر امور هوانوردی نیز گفت: به مهندس امیرانی خسته نباشید میگویم. افرادی که در حوزههای عملیاتی فعالیت کرده باشند، میدانند که این کار چقدر سخت و پر فشار است و خدا را شکر میکنم که مدیران ارشد شرکت به خوبی به این موضوع واقفند و از این حوزهها حمایت میکنند.

همچنین سید احمد مومنی رخ، مشاور عالی مدیرعامل در امور عملیات هوانوردی گفت: آنچه اکنون به دستمان رسیده، نتیجه تلاش‎های مدیران در سالهای گذشته است. خدا را شکر با تلاش مهندس امیرانی بسیاری از سیستمها اصلاح و تجهیزات خوبی خریداری شد. به دلیل راهاندازی سیستم VSAT  بود که با کمال سربلندی شنیدیم وزیر راه و شهرسازی در نوروز 95 گفتند که خواب راحتی خواهند داشت. امیدوارم مهندس حبیبالهی با تفکری جدید تلاشهای ایشان را پیگیری و تکمیل کنند.

افزایش بار مسئولیت کارکنان؛ در پس رشد شاخصها

در ادامه این جلسه، سعید اکبری معاون عملیات هوانوردی شرکت نیز گفت: وقتی آمار رشد فعالیتها را میدهیم، اینها تنها اعداد نیستند بلکه تلاش و بار مسئولیتها کارکنان هم در پشت آن قرار دارد. وقتی پروازهای عبوری از کمتر از 400 فروند به 1400 می رسد؛ این یعنی حجم زیادی از مسئولیت. ساده نیست که در طول دو سال رشد سه برابری داشته باشیم. طبق آمار بینالمللی اخیری که منتشر شده است، ایران در رشد پرواز و اعزام و پذیرش مسافر و بار رشدی در حدود 20 درصد داشته است و این کار کمی نیست.

اکبری ادامه داد: آقای امیرانی دوست عزیزم هستند و افتخار میکنم که ایشان را انتخاب کردم. در زمانی اضافه کردن یک سکتور کار پر چالشی بود اما اکنون در بخش CNS در کمترین زمان ممکن، این اتفاق میافتد. ایشان جرات و جسارت بالایی خرج داد و امیدوارم در پروژه جدید ASIA نیز با همین روحیه کار را به سرانجام برساند.

وی افزود: مهم این نیست که چه زمانی استخدام شدهایم و چه زمانی می رویم، بلکه مهم چیزی است که از خودمان باقی میگذاریم. برای مهندس حبیبالهی هم که سابقه دوستی چندین ساله داریم، آرزوی موفقیت میکنم و مطمئن هستم که جایگزین شایستهای برای مهندس امیرانی خواهند بود.

در ادامه مسعود نیکبخت، مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت گفت: آقای امیرانی همکاری و ارتباط بسیار خوبی با مراقبت پرواز داشتند و هر جا که با مشکل مواجه میشدیم، به سرعت وارد عمل میشدند و در رفع مسائل تلاش میکردند. برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامت دارم و به مهندس حبیبالهی نیز تبریک میگویم و با شناختی که از ایشان دارم، میدانم که این ارتباط خوب حفظ خواهد شد.

همچون سرباز در شرکت خدمت خواهم کرد

محمد امیرانی نیز در سخنان خود با تشکر از اعتماد مدیران ارشد شرکت و به ویژه حمایتهای مدیرعامل گفت: از همه همکارانم در اداره الکترونیک تشکر می کنم. ما به دلیل فشارهای کار و کمبود تجهیزات و منابع انسانی در برخی زمانها که چارچوبهای ادارای پاسخگو نبودند، کار را به صورت دوستانه و دلی پیش میبردیم.

وی با اشاره به اینکه در سمت جدید مانند سرباز در خدمت شرکت خواهد بود، افزود: اگر نواقصی در کار بود، عذرخواهی میکنم و امیدوارم مهندس حبیبالهی بتوانند به خوبی این نواقص را رفع کنند.

امانت بزرگی است که بر دوشم گذاشته شده است

مدیرکل جدید ارتباطات و ناوبری هوایی نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد مدیران ارشد، اولویت برنامههای خود را فرهنگسازی در مجموعه عنوان کرد و گفت: این امانت بزرگی است که بر دوش من گذاشتید و امیدوارم بتوانم از این آزمون الهی سربلند بیرون بیایم و در این راه از تمام رهنودهایی که به بنده شده است، بهره خواهم برد.

محمد حبیبالهی با اشاره به اینکه کارکنان الکترونیک اغلب افرادی توانمند هستند که در شرایط کمبود نیرو و تحریمهای ظالمانه توانستند سامانهها را حفظ کنند و بهبود بخشند، گفت: روابط عمومی نقش بسیار مهمی در انعکاس تلاشها و زحمات بخشهای مختلف دارد و میتواند با این کار اهمیت فعالیت آنها را نشان دهد.

وی ضمن تشکر از محمد امیرانی افزود: شاهد زحمات آقای امیرانی بودم و میدانم که تمام تلاش خود را کردند و خدا شاهد این موضوع هست.

صمد محمدی، مدیرکل تدارکات و تامین تجهیزات شرکت نیز گفت: وقتی این موضوع با من در میان گذاشته شد، با شناختی که از مهندش امیرانی داشتم، بسیار خوشحال شدم و و اعلام آمادگی کردم که جای خود را به ایشان بدهم. تدارکات سربازخانه است و کسی که سرباز نباشد، نمی تواند در آنجا کار کند و خوشبختانه آقای امیرانی این روحیه را دارند و مطمئنم همکاری خوبی باهم خواهم داشت.

محمدرضا امامی، معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت نیز گفت: از آقای امیرانی تشکر میکنم و توانمندی و فعالیت ایشان باعث تقویت شرکت میشود. آقای حبیبالهی نیز فردی شناخته شده و توانمند است. آقای محمدی سرمایه شرکت محسوب میشوند که اسم ایشان همیشه در تدارکات باقی خواهد ماند و خوشحالم که  یک بازوی قوی برای جانشینی ایشان انتخاب شده است. البته با توجه به سلامت نفسی که دارند به امید خدا سالها از وجودشان در شرکت بهره گرفته خواهد شد.

همچنین در این مراسم غلامحسین باقریان عضو هیئت مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی، حمیدرضا سیدی معاون برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی و دیگر مدیران کل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوای ایران حضور داشتند.

منبع : شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو