ایرلاین پرس | تشریح جزییات افزایش قیمت بلیت مترو فرودگاه امام(ره) در سال 97

تاریخ خبر: // کد خبر: 54269 // // // //


تشریح جزییات افزایش قیمت بلیت مترو فرودگاه امام(ره) در سال 97

لایحه تعیین قیمت بلیت مترو تهران در سال 97 امروز در جلسه شورای شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


تشریح جزییات افزایش قیمت بلیت مترو فرودگاه امام(ره) در سال 97

لایحه تعیین قیمت بلیت مترو تهران در سال 97 امروز در جلسه شورای شهر تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

محمد علیخانی صبح امروز در بررسی لایحه تعیین قیمت بلیت مترو تهران در سال 97 گفت: پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل این است که بلیت تک سفره از 800 تومان به 1000 تومان برسد.وی با بیان اینکه پیشنهاد ما این است که بلیت مترو کرج به تهران از 800 تومان به 2000 تومان برسد، گفت: همچنین پیشنهاد شده بلیت مترو فرودگاه امام خمینی (ره) به 10 هزار تومان برسد.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه مترو تهران به صورت ماهانه 60 میلیارد تومان زیان می‌دهد، گفت: اگر این نرخ‌ها اصلاح شود، بخشی از زیان یعنی حدود 12 میلیارد آن جبران می‌شود.بحث و بررسی اعضای شورای شهر تهران درخصوص قیمت نهایی بلیت مترو در سال آینده همچنان ادامه داد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز درخصوص روند افزایش قیمت بلیت مترو توضیحاتی را ارائه کرد:

محسن پورسیدآقایی در بررسی لایحه نهایی قیمت بلیت مترو در سال 97 گفت: واقعیت این است که قیمت تمام شده بلیت در سال 97، 2270 تومان خواهد بود که براساس قانون یک سوم آن را باید دولت، یک سوم مردم و یک سوم را شهرداری بدهد که دولت یک سوم خود را علی‌رغم اینکه فکر می‌کردیم با تغییر شهرداری و مدیریت شهری ارائه بدهد تا این تاریخ نداده و عملا پرداخت دوسوم بلیت مترو به گردن شهرداری است.

وی با بیان اینکه قیمت پایه سفر 800 تومان است که پیشنهاد کردیم به 1000 تومان افزایش یابد، گفت: دقت داشته باشید که قیمت بلیت برای مصرف کننده با توجه به مسافت حدود 700 تومان می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه اسما بلیت مترو از 800 تومان به 1000 تومان، 25 درصد افزایش می‌یابد اما در واقع با توجه به جداولی که درخصوص مسافت سفر است این قیمت کاهش می‌یابد، گفت: دقت داشته باشید همیشه ارزان کردن به نفع مردم نیست چراکه در نهایت دود آن به چشم مردم می‌رود.

پورسیدآقایی با بیان اینکه براساس نظرسنجی‌های انجام شده در مترو 60 درصد شرکت‌کنندگان حاضر بودند عوارض بدهند تا تعداد قطارها افزایش یابد، گفت: تمامی درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بلیت مترو صرف سرویس‌دهی به مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه پیشنهاد شهرداری تهران در مورد بلیت حومه 1500 تومان بود که کمیسیون این رقم را به 2000 تومان افزایش داد، گفت: دقت داشته باشید افرادی که از کرج به تهران می‌آیند دو سرویس می‌گیرند، یعنی از کرج تا صادقیه به ارم سبز می‌آیند و سپس وارد قطار شهری می‌شوند و نرخ 1500 تومان یا 2000 تومانی که پیشنهاد ما و شهرداری است، برای دو سفر در نظر گرفته شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه افرادی که از متروی صادقیه و یا ارم سبز خارج می‌شوند همان 1000 تومان را می‌دهند، گفت: رقم 1500 یا 2000 تومان برای کسانی است که در داخل مترو ادامه مسیر می‌دهند و دقت داشته باشید از آنجایی که در برگشت گیت، کارت مجدد نداریم، چه بلیت 1500 شود چه 2000 تومان، مسافران در برگشت همان 1000 تومان را می‌دهند.

پورسید آقایی افزود: پیشنهاد شهرداری برای نرخ بلیت مترو در خط متروی فرودگاه امام خمینی (ره) 6000 هزار تومان بود که کمیسیون این عدد را به 10 هزار تومان افزایش داده است.

منبع:با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو