ایرلاین پرس | آخوندی سوء مدیریتش در حمل و نقل را به گردن رحمانی فضلی انداخت

تاریخ خبر: // کد خبر: 54562 // // // //


آخوندی سوء مدیریتش در حمل و نقل را به گردن رحمانی فضلی انداخت

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: آقای آخوندی بحران های ناشی از سوء مدیریت در حمل و نقل را متوجه وزارت کشور می داند و مسئولیتی از این جهت برای خودقائل نیست. او به بررسی موضوع استیضاح عباس آخوندی در کمیسیون عمران مجلس اشاره کرد و گفت: این جلسه روز گذشته برگزار شد؛ بروز بحران های حمل و نقل در دوره مسئولیت وی قابل تأمل است، اما آقای آخوندی مسئولیت مدیریت بحران را در محدوده وظایف وزارت کشور می داند.


آخوندی سوء مدیریتش در حمل و نقل را به گردن رحمانی فضلی انداخت

احمد علیرضابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به بررسی موضوع استیضاح عباس آخوندی در کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: این جلسه روز گذشته برگزار شد؛ بروز بحران های حمل و نقل در دوره مسئولیت وی قابل تأمل است، اما آقای آخوندی مسئولیت مدیریت بحران را در محدوده وظایف وزارت کشور می داند.

وی گفت: آقای آخوندی شرحی از خدمات و تحولات خود را در حوزه های مختلف هوایی ریلی، زمینی و دریایی ارائه کرد ولیکن وقتی در مقابل این سوال قرار گرفت که چگونه است که با وجود این همه اعداد و ارقام که حاکی از بهبود وضعیت است و نصب سامانه های رنگارنگ و هزینه های چند هزار میلیاردی حادثه قطار به تبریز- مشهد رخ داد، نتوانست پاسخگو باشد.

این نماینده متقاضی استیضاح وزیر راه ادامه داد: قطار تبریز – مشهد فاقد بدیهی ترین سیستم ها بود و با سرعت ۱۴۰ کیلومتر با صدها مسافر و ۸۰۰ تن بار به قطار متوقف شده برخورد کرد. با توجه به پیشرفت های حوزه حمل و نقل بروز حوادث دلیلی به جز سوء مدیریت نمی تواند داشته باشد.

علیرضابیگی با اشاره به بررسی معضلات ناشی از نزولات آسمانی اخیر در جاده ها و فرودگاه های کشور گفت: بسته شدن فرودگاه بین‌المللی امام خمینی و مهرآباد، توقف قطارها، مسدودشدن آزادراه های منتهی به تهران از جمله مشکلاتی بود که ناشی از سوء مدیریت وزارت راه بود که البته آقای وزیر در مقام پاسخگویی با اشاره به وقوع این اتفاقات در فروردگاه های انگلیس وایتالیا در بارندگی روز گذشته این وقایع را طبیعی دانست.

وی اظهار داشت: نمایندگانی در جلسه کمیسیون عمران حضور داشتند که پرشورتر از وزیر از وی حمایت می کردند؛ گویا فراموش کرده بودند که آنها نماینده مردم هستند نه دولت. وزیر راه و شهرسازی هم از پاسخ به سوالات طراحان استیضاح عاجز بود.

علیرضابیگی تصریح کرد: تعیین اولویت ها بر عهده دولت است و نمایندگان نمی توانند طرحی را ارائه کنند که مستلزم بار مالی باشد. در واقع ما وزیری را استیضاح می کنیم که برای جان مردم ارزشی قائل نیست و برای نتیجه گیری هم دلایل روشنی وجود دارد.

وی استیضاح آخوندی را مطالبه اجتماعی خواند و گفت: مردم در مقابله با این همه فجایع انتظار دارند مجلس شورای اسلامی را دردمند ببینند که با واکنش به موقع خود مانع از تکرار رخدادهای تلخ بشود.

نماینده مردم تبریز درمجلس یادآور شد: قطعاً آخوندی وزیر هم نباشد در شرکت سهامی دولت بابت سهم او، صندلی پرارزشتر از وزارت راه و شهرسازی به وی داده خواهد شد ولی مهم این است که آقای آخوندی متوجه مطالبه اجتماعی شود و برای اولین بار سنتی را پایه گذاری کند که مقامات در قبال تکالیفی که برعهده آنها گذاشته شده است، مسئول هستند و هرگاه از عهده کاری برنیامدند باید کناره گیری کنند.

علیرضابیگی گفت: آخوندی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما از انگیزه لازم برخوردار نیستید، مدعی شد این طور نیست من دیروز قراردادهای چندهزار میلیاردی را امضا کردم و وزیری که قراردادهای چندهزار میلیاردی را امضاء می کند انگیزه استعفا ندارد.

وی تاکید کرد: آقای آخوندی بحران های ناشی از سوء مدیریت در حمل و نقل را متوجه وزارت کشور می داند و مسئولیتی از این جهت برای خودقائل نیست.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو