ایرلاین پرس | فراخوان بین‌المللی طراحی ابرپروژه ۲.۵ میلیارد یورویی فرودگاه امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 54969 // // //


فراخوان بین‌المللی طراحی ابرپروژه ۲.۵ میلیارد یورویی فرودگاه امام

شهرام آدم نژاد،مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آغاز فراخوان برای “جذب ایده و آغاز طراحی” ابر پروژه ۲.۵ میلیارد یورویی پایانه مسافری هوایی ایران شهر خبر داد و گفت: با ساخت این ترمینال ظرفیت فرودگاه امام به ۶۳ میلیون نفر افزایش می یابد.


فراخوان بین‌المللی طراحی ابرپروژه ۲.۵ میلیارد یورویی فرودگاه امام

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شهرام آدم نژاد در نشست خبری "فراخوان جذب ایده و آغاز طراحی پایانه مسافری هوایی ایران شهر" اظهار کرد: چندین سال است که یکی از مواردی که می شنویم در رابطه با بحث ترمینال های بین المللی کشور است. تاکید شده که این ترمینال باید شایسته باشد و چندین دهه قبل طراحی هایی در این بخش صورت گرفته است.

وی با اشاره به مقایسه مسافران ورودی و خروجی بیانگر این است که باید روند توسعه فرودگاه تسریع شود، افزود: ابنیه موجود در ترمینال و  ماموریت اول ما ایمنی، پیاده و سوار شدن و … است اما باید به چند نکته توجه شود به طوریکه ترمینال در قامت هویت اصلی و فرهنگی ایران بگوید می خواهیم ایران را به مسافران معرفی کنیم.

وی با بیان این که فرودگاه می تواند بیان هویتی باشد که برای دیگران خلق لحظه های ماندگار باشد، تصریح کرد: شهر فرودگاهی فکر می کند که حق هر ایرانی است که انتظار خود را به عنوان یک طراح، دانش اموز و… را اعلام کند. حتی اگر طرحی هم نباشد باید بتواند خواست خودش را در خصوص پایانه مسافری هوایی ایران شهر اعلام کند.

وی گفت: به همین دلیل مسابقه فراخوان جذب ایده های پایانه مسافری هوایی ایران شهر مطرح شد و امروز اولین مسابقه آن برگزار می شود.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی با اشاره به این که هم اکنون ظرفیت فرودگاه امام حداکثر 8 میلیون نفر است و در چند ماه آینده ترمینال سلام با ظرفیت 5 میلیون نفر به بهره برداری می رسد، گفت: فاز اول ابرپروژه پایانه ایرانشهر 25 و در فاز بعدی به حدود 63 میلیون نفر می رسد. این ترمینال بخشی از خواسته های مردم را تامین می کند و می توانیم با غرور درباره فرودگاه های کشور صحبت کنیم.

آدم نژاد بیان کرد: ایده های برتر برای پایانه مسافری هوایی ایرانشهر در فرآیند طراحی مفهوم و هویت پایانه فرودگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به 10 ایده برتر داخلی و 5 ایده برتر خارجی جوایز ارزنده ای به همراه تندیس و لوح تقدیر اعطا می شود.

وی در پاسخ به پرسش تسنیم در رابطه با روند تامین مالی ساخت این ترمینال، اظهار کرد: در حال فراهم کردن مقدمات برگزاری مناقصه بین المللی این ترمینال هستیم و منابع مالی آن هم خارجی و داخلی خواهد بود.

وی با بیان این که 2.5 میلیارد یورو  برای افزایش ظرفیت به 100 میلیون نفر سرمایه گذاری نیاز است، گفت: ترمینال ایران شهر در سه فاز 25 میلیون نفری، 63 میلیون نفری و 100 نفری اجرا می شود.

وی با تاکید بر این که نگران جذب سرمایه برای اجرای این پروژه نیستیم، افزود: همه مد های حمل ونقل به جز دریایی، مناطق آزاد و… در فرودگاه امام موجود است و این منطقه فضای بسیار مناسبی برای توسعه زیرساخت های حمل ونقل و گردشگری است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو