ایرلاین پرس | امدادرسانی و انتقال اجساد در سومین روز سقوط هواپیمای ترکیه ای

تاریخ خبر: // کد خبر: 57026 // // // //


امدادرسانی و انتقال اجساد در سومین روز سقوط هواپیمای ترکیه ای

گزارش سومین روز امدادرسانی و انتقال اجساد جانباختگان سقوط هواپیمای ترکیه ای در رشته کوه های زاگرس حوالی شهرستان کیار


امدادرسانی و انتقال اجساد در سومین روز سقوط هواپیمای ترکیه ای

بعداز ظهر روز يکشنبه مورخ 1396/12/20 يک فروند هواپيمايي جت تجاري از نوع چلنجر600 ثبت کشور ترکيه به علامت ثبت TC- TRB که از فرودگاه شارجه در امارات متحده عربي عازم فرودگاه آتاتورک استانبول بود، در مسير هوايي UT430، از صحفه رادار محو و در رشته کوه‌هاي زاگرس حوالي شهرکرد سقوط کرد.
در ادامه گزارش امدارسانی سومین روز این سانحه آورده شده است.

07:48- مراحل قانونی تحویل اجساد سقوط هواپیمای ترک در حال انجام است
استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تشریفات قانونی تحویل اجساد حادثه سقوط هواپیمای ترک در حال انجام است، گفت: با انجام این امور در اولین فرصت اجساد تحویل کشور ترکیه می‌شود. اقبال عباسی اظهار کرد: پس از اطلاع از سقوط هواپیمای شخصی ترکیه تمام امکانات امدادی استان تجهیز و شناسایی اجساد آغاز شد. وی ادامه داد: پس از ساعت ها تلاش صبح امروز تمام 11 سرنشین هواپیما پیدا شد و با استفاده از بالگرد به دامنه کوه «هلن» انتقال و سپس به پزشکی قانونی تحویل داده شد.

 

09:25- نماینده مجلس: امدادرسانی مرز و بوم نمی شناسد
نماینده اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی، عملکرد ستاد بحران در امدادرسانی و انتقال اجساد در حادثه سقوط هواپیمای ترک در منطقه دورک اناری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امدادرسانی جغرافیا، مرز و بوم نمی شناسد. علی کاظمی باباحیدری افزود: پس از سقوط هواپیمای ترکیه ای در قله های منطقه جنگلی «هلن» در دورک اناری شهرستان کیار ستاد بحران در استان تشکیل که در کمترین زمان ممکن تیم های امدادی و مدیریت بحران و مردم بومی برای خاموش کردن آتش هواپیما به بالای کوه با ارتفاع 2 هزار متری رسیدند. کاظمی با قدردانی از عملکرد استاندار چهارمحال و بختیاری به عنوان فرمانده اصلی ستاد بحران در این حادثه تاکید کرد: استاندار با تشکیل ستاد بحران در نزدیک ترین نقطه به حادثه سقوط هواپیمایی یک رویداد مهم را در تاریخ استان ثبت کرد.

 

09:29- معاینات اولیه بر روی اجساد قربانیان هواپیمای ترکیه ای انجام شد
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری گفت: معاینات و نمونه برداری های اولیه بر روی اجساد قربانیان هواپیمای ترکیه ای انجام شد. منصور فیروز بخت با اشاره به اینکه معاینات اولیه بر روی اجساد هواپیمای ترکیه ای انجام شده است، اظهار داشت: نمونه برداری ها و معاینات نیز بر روی اجساد هواپیمای سقوط کرده ترکیه ای انجام شده است. وی بیان کرد: بخشی از نمونه برداری برای انجام آزمایش دی ان ای به تهران ارسال شده است. مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: شناسایی برخی اجساد پس از دریافت نتیجه آزمایش دی ان ای امکان پذیر است.

 

09:58- همدردی بختیاری ها با خانواده های جانباختگان هواپیمای ترکیه ای
مردم استان چهارمحال و بختیاری با خانواده های جانباختگان هواپیمای ترکیه ای ابراز همدردی کردند. گروه های مختلف مردمی و سازمان مردم نهاد در استان چهارمحال و بختیاری با انتشار اعلامیه ها و چاب بنرها با خانواده های جانباختگان هواپیمای ترکیه ای ابراز همدردی کردند. تعدادی از بختیاری ها به نمایندگی از مردم منطقه مشایخ شهرستان کیار (محل سقوط هواپیما) به هتل محل اقامت خانواده قربانیان حادثه رفتند و با خانواده های جانباختگان هواپیمای ترکیه ای ابراز همدردی کردند.

 

حمله به اینستاگرام مینا باشاران | ایرانی ها در صفحه اینستاگرام مینا باشاران چه نوشتند؟
پس از مرگ میان باشاران دختر جوان ثروتمند ترکیه ای در حادثه سقوط هواپیمای جت شخصی در ایران، بسیاری از کاربران ایرانی به صفحه اینستاگرام مینا باشاران رفتند و خیلی چیزها گفتند! كاربران ايراني اينستاگرام و كامنت‌هاي آنها در صفحه شخصي مينا باشاران، سوژه روز دوشنبه اهالي توييتر شد. اينستاگرامي‌ها از يك‌شنبه شب كه خبر سقوط جت شخصي باشاران در كوه‌هاي شهركرد آمد به صفحه اين چهره ترك هجوم بردند و آنقدر كامنت‌هاي مربوط و نامربوط گذاشتند تا خانواده باشاران مجبور شود با همكاري اينستاگرام كامنت‌هاي صفحه اين دختر ميلياردر ترك را ببندد.
كاربري درباره اين رفتارها گزارش داد: «صفحه‌اي كه ديروز 20 هزار فالور داشت امروز 86 هزار فالور دارد. حتي تلويزيون تركيه هم كامنت‌هاي مشمئزكننده هم‌وطنان رو نشون داده» و كاربر ديگري هم نوشت: «پس از سقوط هواپيماي تركيه‌اي در ايران، در اينستاگرام حدود 100 صفحه به اسم مينا باشاران ايجاد شده كه از داخل كشور مديريت مي‌شوند».


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو