ایرلاین پرس | سياست قربانی می طلبد!

تاریخ خبر: // کد خبر: 57121 // // // // //


سياست قربانی می طلبد!

يك گزارش كاملاً شتابزده و غير حرفه اي ازبررسي مقدماتي علل سقوط هواپيماي اي تي آر ، آن هم يك روز قبل از روز استيضاح وزير راه و شهرسازي ، از سوي اجزاي همان وزارتخانه و گرفتن ناشيانه انگشت اتهام به سوي خلبان مرحوم هواپيما و مديريت شركت آسمان ، بهت آور و نشان از عمق تهوع آور نفوذ بي تقوايي سياسي در سطوح خاص مملكت است. اين درحالي است كه بسياري از اهل خبره، سياسيون را به تعويق استيضاح دعوت كردند تا با متانت والاتري مطرح شود.


سياست قربانی می طلبد!

هواپیمایی آسمان: در سقوط پرواز یاسوج مقصر نیستیم
هواپیمایی آسمان در واکنش به گزارش مقدماتی سازمان هواپیمایی کشوری درباره «بی توجهی این شرکت به محدودیت ساعت پروازی خلبان هواپیمای تهران- یاسوج با توجه به عمل جراحی وی» اعلام کرد: خلبان با همراهی یک کمک خلبان بدون محدودیت پزشکی و عملیاتی اجازه پرواز داشت.
سازمان هواپیمایی کشوری روز دوشنبه در گزارش مقدماتی دلایل سقوط بیست و نهم بهمن هواپیمای شرکت آسمان در خط پروازی تهران- یاسوج را اعلام کرد.
بر پایه این گزارش، خلبان این هواپیما در سال 1388 عمل جراحی قلب باز داشت و پس از آن باید 9 ماه منع پروازی را رعایت می کرد.
ارزیابی‌های تخصصی خلبان از سوی پزشک معتمد قلب سازمان به‌عمل آمد و با نظریه کمیسیون پزشکی هوایی وقت سازمان در بیست و چهارم خرداد 1389 با محدودیت‌های زیر مجاز به پرواز شد: برابر مقررات پزشکی هوایی وقت، اعتبار گواهینامه پزشکی 6 ماه باشد، همراه خلبان باید یک کمک‌خلبان بدون محدودیت پزشکی و عملیاتی پرواز کند و در هر چک پزشکی هوایی ارزیابی تخصصی قلب و عروق نیز به‌عمل آید.
در پایان این گزارش، سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرده است که همه خلبانان به رعایت محدودیت‌های عنوان‌ شده در گواهینامه خود و اعلام به واحدهای عملیات شرکت موظفند و محدودیت‌های خلبان باید در برنامه‌ریزی عملیات شرکت مورد پایش قرار می گرفت.
در واکنش به گزارش مقدماتی سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرد این گزارش «ابهام» ایجاد کرده است.
این شرکت در بیانیه ای توضیح داد: براساس گزارش صفحه 9 سانحه هوایی، از بیست و چهارم خردادماه سال ١٣٨٩ زنده یاد خلبان فولاد پس از عمل قلب، مجاز بود همراه با یک کمک خلبان بدون محدودیت پزشکی و عملیاتی پرواز کند که شرکت هواپیمایی آسمان این امر را به طور کامل رعایت کرده است.
هواپیمایی آسمان افزود: زنده یاد خلبان فولاد از اردیبهشت ماه ١٣٩٦ معلم خلبان بود و از دوم مهرماه امسال به عنوان معلم خلبان منتخب سازمان هواپیمایی کشوری برگزیده شد و برای پرواز مشکلی نداشت.
بر پایه این بیانیه، خلبانان منتخب سازمان استادانی به شمار می روند که به ارزیابی سایر خلبان ها حین پرواز مجازند

 

سياست قربانی می طلبد!

يك گزارش كاملاً شتابزده و غير حرفه اي ازبررسي مقدماتي علل سقوط هواپيماي اي تي آر ، آن هم يك روز قبل از روز استيضاح وزير راه و شهرسازي، از سوي اجزاي همان وزارتخانه و گرفتن ناشيانه انگشت اتهام به سوي خلبان مرحوم هواپيما و مديريت شركت آسمان، بهت آور و نشان از عمق تهوع آور نفوذ بي تقوايي سياسي در سطوح خاص مملكت است. اين درحالي است كه بسياري از اهل خبره، سياسيون را به تعويق استيضاح دعوت كردند تا با متانت والاتري مطرح شود.
گويا وزارتخانه نشينان خود نيز توفيري با سياسيون ندارند.
گزارش آنچنان عوامزده است كه شايد بتواند باور نمايندگان استيضاح كننده را در اصل موضوع لحظاتي مردد كند ولي به قطع و يقين پس از آشكار شدن واقعيات، صلاحيت اخلاقي وزارت راه را تا ابد مخدوش خواهد كرد:
الف: صلاحيت جسماني خلبان مگر توسط سازماني غير از سازمان تحت امر وزير تاييد شده است؟. مگر مركز پزشكي مربوطه اساساً تحت امر آسمان است. ؟؟؟
ب: صلاحيت فني هواپيما نيز به تبع اولي از همان مركز (استاندارد) صادر شده و موضوع هرگونه تمرد شركت آسمان ، ده ها سازمان دخيل در فرآيند پرواز را زير سؤال خواهد برد:
١-برج مراقبت چگونه مجوز پرواز غير مويد را صادر كرده…
٢-فرودگاه هاي مبدا و مقصد چگونه صلاحيت پرواز و خلبان را پذيرفته اند…
٣-گارد پرواز چگونه سوار هواپيماي غير مجاز شده؟…

اينها دسته كوچكي از سوالاتي است كه شايد در صحن مجلس مطرح نشود و وزير به مانند قبل سرفراز برون آيد. ليكن سر اين وزارت خانه تا ابد در آستان عدل الهي به واسطه اين صحنه سازي قبيح آنهم يك روز قبل از استيضاح فكنده خواهد بود.
گرچه عنصر صداقت سالهاست در عرصه سياست و در ميان سياسيون مفقوداست مفقود…
بنويسيم صداقت ، قرباني شصت و هشتم حادثه اي تي آر آسمان
…ديگر اين راي اعتماد به پشيزي نمي ارزد…
مطمئن شديم كه پس از اخذ راي اعتماد وزير اين حادثه نيز به سرعت در دفتر خاطرات وزارتخانه بايگاني خواهد شد

 

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از رسانه خبر هوایی و کانال هوانوردی کن نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو