ایرلاین پرس | نوسانات ارزی موجب کاهش سفرهای خارجی نوروزی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 60227 // // //


نوسانات ارزی موجب کاهش سفرهای خارجی نوروزی شد

در تورهای گروهی برای کشورهایی مانند آذربایجان، ارمنستان، دبی، ترکیه، مالزی و … نیز تعداد پروازهای فرمیشن حدود 20 تا 30 درصد کاهش‌یافته است که به همین میزان شاهد ریزش سفرها کشورهای ذکر شده هستیم.


نوسانات ارزی موجب کاهش سفرهای خارجی نوروزی شد

تین‌نیوز | 

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از کاهش سفرهای خارجی در نوروز 97 به دلیل نوسانات ارزی خبر داد.

حرمت الله رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هوایی تین نیوز از تاثیر نوسانات ارزی بر روی سفرهای نوروزی خبر داد و عنوان کرد: در نوروز 97 در تورهای خارجی با توجه به نوسانات ارزی ریزش داشتیم؛ برخی از کشورها مانند بلوک غرب زمان برای اقدام اخذ ویزا گذشته است و مسافران در زمانی باید برای اخذ ویزا اقدام می‌کردند که دقیقاً در زمان چالش نوسانات ارزی بود و در آن موقع هیچ ثبات قیمتی وجود نداشت و هرروز یک نرخ به مشتریان اعلام می‌‌شد که در همین راستا شاهد ریزش 50 درصدی در این بخش بوده‌ایم.

وی افزود: در تورهای گروهی برای کشورهایی مانند آذربایجان، ارمنستان، دبی، ترکیه، مالزی و … نیز تعداد پروازهای فرمیشن حدود 20 تا 30 درصد کاهش‌یافته است که به همین میزان شاهد ریزش سفرها کشورهای ذکر شده هستیم.

رئیس انجمن دفاتر شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی با بیان این‌که شاید برخی این‌گونه فرض کنند کاهش تورهای خارجی بسیار عالی است و باعث خواهد شد ارز از کشور خارج نشود و از بابت این موضوع خوشحال باشند اما نباید این‌گونه تصور کرد و خشنود بود، گفت: ما نباید شرایطی را برای کشور مهیا کنیم که مردم نتوانند به سفر خارجی بروند و این کار بسیار غلط است و اگر این‌گونه پیش برویم به همین روال عادت خواهیم کرد و مرزهای خود را بسته نگه خواهیم داشت.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که لازم است به آن توجه شود نقش مهم سفیران و رایزنان فرهنگی در جذب گردشگر است؛ بنده همواره عنوان کرده‌ام که بایستی سفیران ما در خارج از کشور به‌طور خاص به روی این موضوع کار کنند این در حالی است سفیران کشورهای دیگری که در ایران منصوب می‌شوند اولویت اصلی‌شان رایزنی در بخش جذب گردشگر برای کشورشان است.

رفیعی خاظرنشان کرد: با وجود این‌که همیشه گفته‌اند اقتصاد گردشگری باید جایگزین اقتصادی نفتی شود مسئولان ما از این موضوع غافل هستند. خواهش ما از مجریان دولتی این است ابلاغیه‌ای به سفیران بدهند تا در این زمینه فعال باشند.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو