ایرلاین پرس | اختصاص ارز مسافرتي در 6 فرودگاه کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 64699 // // //


اختصاص ارز مسافرتي در 6 فرودگاه کشور

مهدي کسرايي‌پور ،مدير کل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي مسافران خارج از کشور مي توانند از طريق باجه هاي اين بانک در شش فرودگاه بين المللي کشور ارز مسافرتي خود را دريافت کنند.وي افزود: باجه هاي بانک ملي ايران در گيت هاي خروجي فرودگاه هاي بين المللي امام خميني ، اصفهان، شيراز، تبريز، اروميه و اهواز با دريافت رسيد نسبت به پرداخت ارز خريداري شده به مسافران اقدام مي کنند.


اختصاص ارز مسافرتي در 6 فرودگاه کشور

 

اختصاص ارز مسافرتي در 6 فرودگاه

خبرگزاري آريا – مديرکل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي گفت: به دليل قاچاق ارز، تراز تجاري کشور مثبت اما حساب سرمايه منفي است.
به گزارش خبرگزاري آريا، مهدي کسرايي‌پور در برنامه گفتگوي ويژه خبري شبکه دو سيما اظهارداشت: برنامه جديد ارزي دولت محدوديت منابع ارزي نيست، بلکه مديريت بهينه در ارتباط منابع با مصارف است. وي گفت: بانک‌ها مي‌توانند سپرده‌هاي ارزي سپرده گذاران خود را براي يورو با نرخ سود سه درصد و دلار با نرخ سود چهار درصد در سال در بانک مرکزي سپرده‌گذاري کنند.
مدير کل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي درباره ارز مسافرتي نيز افزود: هزار يورو براي يکبار در سال به کشورهاي دور و 500يورو براي يک سفر در سال براي کشورهاي نزديک با قيمت 4هزار و 200تومان در نظر گرفته شده که اين سياست فعلا فقط براي يکبار سفر در سال است.
وي درباره اختصاص نيافتن ارز 4هزار و 200توماني در مرزهاي زميني افزود: اين مسئله به امکانات مبادي خروجي کشور باز مي‌گردد و اکنون اين ساز و کار کنترلي فقط در 6فرودگاه داير است و در آينده براي مرزهاي زميني و دريايي نيز تمهيداتي انجام مي‌شود.
کسرايي پور درباره ارز مربوط به فرصت‌هاي مطالعاتي نيز افزود: درخواست کنندگان بايد مستندات خود را از وزارت علوم دريافت و به بانک عامل تحويل دهند و بانک عامل نيز از بانک مرکزي ارز مورد نظر را دريافت خواهد کرد.
وي درباره منع صرافي‌ها از خريد و فروش ارز بر اساس سياست‌هاي جديد ارزي نيز گفت: تا اطلاع ثانوي فقط دو نقش عمده براي صرافي‌ها در نظر گرفته شده که يکي بحث انتقال ارز و دوم خريد ارز حاصل از صادرات غير نفتي است.
مدير کل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي افزود: صرافي‌هاي مجاز در سامانه يکپارچه معاملات ارزي تعريف شده اند و ارز حاصل از صادرات غير نفتي را به صورت حواله خريداري مي‌کنند.
کسرايي‌پور گفت: اکنون بانک‌هايي با نرخ سود بيش از چهار درصد ارز جذب مي‌کنند و نرخ سود بانک مرکزي نيز با توجه به نرخ‌هاي سود جهاني براي بانک‌ها جذاب است. وي افزود: در بند 15ابلاغيه هيات وزيران براي کالاهاي اساسي و دارو سه هزار ميليارد تومان يارانه در نظر گرفته شده است که منابع آن از محل يکسان سازي نرخ ارز تامين مي‌شود.
مدير کل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي گفت: افرادي که براي واردات کالاهاي اساسي براي دريافت ارز به بانک مراجعه مي‌کنند ارز را با نرخ ابلاغيه بانک مرکزي دريافت مي‌کنند، اما مابه التفاوت آن را نيز دريافت خواهند کرد.
کسرايي پور با بيان اينکه واردات کالاهاي اساسي همه بايد از طريق شبکه بانکي وارد شود، گفت: صادر کنندگان کالاهاي غير نفتي بر اساس ابلاغيه جديد هيات دولت مي‌توانند ارز خود را در سامانه نيما بفروشند يا واردات انجام دهند يا بابت بدهي ارزي هزينه يا به مدت کوتاه سپرده گذاري کنند. مدير کل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي افزود: صادر کنندگان سپرده خود را بايد در مدت کوتاهي صرف سه مورد ديگر کنند.
–>

منبع : خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو