پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هشت فروند هواپیمای ATR72 در سال 2018 تحویل ایران ایر می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 65337 // // //


هشت فروند هواپیمای ATR72 در سال 2018 تحویل ایران ایر می شود

اصغر فخریه کاشان، قائم مقام سابق وزیر راه و شهرسازی در اموربین الملل : در سال 2018 کمپانی ای. تی. آر هشت فروند از هواپیماهای ATR72 سری 600 را تحویل ایران ایر می دهد.


هشت فروند هواپیمای ATR72 در سال 2018 تحویل ایران ایر می شود

اصغر فخریه کاشان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق قراردادی که ایران ایر با شرکت ایرباس منعقد کرده در صورتی که ما بتوانیم در سال 2018 پیش پرداخت های خود را به ایرباس پرداخت کنیم سه فروند هواپیمای ایرباس نیز در این سال تحویل ایران ایر خواهد شد.
وی با اشاره به قرارداد ایران ایر با شرکت هواپیما سازی بوئینگ گفت: قرارداد ما با بوئینگ تغییری نکرده اما به علت تصمیمات روزانه ترامپ ما ناچاریم به نحوی عمل کنیم که پرداخت های ما با هیچ ریسکی و یا مشکلی مواجه نشود.
فخریه کاشان بیان کرد: طبق قراردادی که بین شرکت ایران ایر و بوئینگ منعقد شده در سال 2018 باید این شرکت سه فروند هواپیما به ایران ایر تحویل دهد بشرطی که ما بتوانیم وجه خود را به بوئینگ پرداخت کنیم و این در تعهدات شرکت بوئینگ است.
قائم مقام سابق وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل یادآورشد: هم اکنون با مقامات شرکت بوئینگ در حال مذاکره هستیم تا با انجام برخی تغییرات در قرارداد ایران ایر بتواند در سال جاری میلادی سه فروند هواپیمای خود را تحویل گیرد.
وی با اشاره به پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافق هسته ای و برجام تاکید کرد: اگر دولتمردان امریکایی در تحویل هواپیماهای بوئینگ به ایران محدودیتی ایجاد کنند این برخلاف برجام است.
به گزارش ایرنا، با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم های ظالمانه و با امضای قرارداد خرید 200 فروند هواپیما توسط ایران ایر با شرکت های ایرباس، بوئینگ و ATR، تاکنون سه فروند هواپیمای ایرباس و هشت فروند هواپیمای ATR72 سری 600 وارد کشور شده و هم اکنون شرکت ای. تی. آر آماده تحویل نهمین و دهمین هواپیمای ATR72 سری 600 به ایران است.
در پی توافق برجام و لغو تحریم ها قرارداد خرید 20 فروند هواپیمای ATR72 سری 600 بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ' هما ' و شرکت ایتالیایی – فرانسوی ATR به امضا رسید.
نخستین هواپیمای ATR72-600 در سال 2010 تحویل مشتری شد و این هواپیما منطبق با آخرین تکنولوژی و جدیدترین سیستم های رفاهی و ایمنی در صنعت هواپیمایی جهان است که هم اکنون این هشت فروند ای. تی. آر در ناوگان هوایی ایران ایر در مسیرهای کوتاه در حال پرواز است.
مدل سفارشی ایران ایر قادر است 70 نفر را تا مسافت 1528 کیلومتر جا به جا کند و به خاطر استفاده از موتورهای ملخی بسیار کم مصرف، ایمن و پیشرفته هزینه های عملیاتی آن به شدت پایین و مقرون به صرفه است.
این هواپیما قادر است در تمام شرایط جوی پرواز کند و به دلیل مجهز بودن کابین خلبان به نمایشگرهای بسیار پیشرفته امکان فرود در سخت ترین شرایط جوی را نیز دارد.
این مدل و مدل های قبلی سالیان زیادی است که در کشورهای مختلف دنیا از آمریکا و قلب اروپا تا خاور دور مورد استفاده شرکت های مختلف هوایی قرار گرفته و ایران ایر در تلاش است بخشی از ناوگان کوتاه برد خود را با این هواپیماها نوسازی کند.
لزوم توجه به قابلیت پرواز در هر شرایط جوی با توجه به چهار فصل بودن کشورمان حقیقتی غیر قابل انکار است و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن تمام مسایل فنی، اقتصادی و صنعتی این هواپیماها را برای ناوگان خود انتخاب کرده است.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**1108**6075

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو