ایرلاین پرس | قطر به توسعه ناوگان هوایی خود ادامه می دهد

تاریخ خبر: // کد خبر: 66846 // // //


قطر به توسعه ناوگان هوایی خود ادامه می دهد

اکبر الباکر، رییس اجرایی خطوط هوایی قطر (قطر ایرویز) با بیان اینکه این شرکت از تحریم های اعمال شده 10 میلیون دلار خسارت دیده است ، گفت که با این وجود سقوط نکردیم و به توسعه شرکت برای مقابله با تحریم ها ادامه می دهیم.


قطر به توسعه ناوگان هوایی خود ادامه می دهد

به گزارش ایرنا ، الباکر دوشنبه شب در یک نشست خبری افزود: با وجودی که پیش بینی خسارت بیشتری داشتیم به توسعه برنامه ها و سرمایه گذاری و خرید هواپیماهای بیشتر ادامه دادیم.
وی که از سال 1997 مدیریت اجرایی شرکت هواپیمایی قطر را برعهده دارد، گفت: امسال 11 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی قطر اضافه می شود و تا پایان سال 2019 هم 16 مقصد جدید در برنامه پروازی این شرکت قرار می گیرد.
به گفته مدیر اجرایی قطر ایرویز ، این شرکت در سال 2017 هم موفق شد 11 مقصد جدید به پروازهای خود اضافه کند.
الباکر پیش تر از افزایش تعداد پروازهای این شرکت به عنوان سیاست جدید قطرایرویز برای مقابله با زیان های ناشی از تحریم های اعمال شده نام برده بود.
عربستان ، امارات ، بحرین و مصر 5 ژوئن 2017 ( 15 خرداد 96) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم تمامی روابط خود با این کشور را قطع کردند و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند.
بعد از تحریم قطر ، اکثر پروازهای شرکت هواپیمایی این کشور از آسمان ایران برای انجام پروازهای خود به ویژه به اروپا استفاده می کنند.
خطوط هوایی قطر که در سال 1993 به طور رسمی ایجاد شد اینک 200 فروند هواپیما با عمر کمتر از 5 سال در اختیار دارد و به 151 کشور پرواز می کند.
شرکت هوایی قطر اسفندماه گذشته یک فروند ایرباس ”A350-1000 تحویل گرفت. این هواپیما که 350 نفر ظرفیت و توان پرواز متوالی تا 15 هزار کیلومتر را دارد، اولین پرواز خود را به فرودگاه ‘هیترو’ لندن انجام داد.
شبک **خاورم**1508**1392

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو