ایرلاین پرس | لجستیک؛ محور اصلی توسعه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام

تاریخ خبر: // کد خبر: 69727 // // //


لجستیک؛ محور اصلی توسعه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام

عضو هیئت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) عنوان کرد: لجستیک یکی از راه‌های کاهش هزینه‌ها و افزایش رقابت‌پذیری صنعت در برابر واردات و صادرات محسوب می‌شود به همین جهت مهم‌ترین بخش در توسعه منطقه آزاد و ویژه اقتصادی لجستیک خواهد بود.


لجستیک؛ محور اصلی توسعه منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام

تین‌نیوز | 

عضو هیئت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت شهر فرودگاهی امام عنوان کرد: لجستیک یکی از راه‌های کاهش هزینه‌ها و افزایش رقابت‌پذیری صنعت در برابر واردات و صادرات محسوب می‌شود به همین جهت مهم‌ترین بخش در توسعه منطقه آزاد و ویژه اقتصادی لجستیک خواهد بود.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، تاجیک در نشست خبری سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام که امروز (16 اردیبهشت‌ماه) به اهمیت پهنه صنایع خلاق، فرهنگی و هنری اشاره کرد و گفت: این پهنه جزو نقطه‌نظرات شخص وزیر راه و شهرسازی بود که در دی‌ماه سال گذشته این پهنه معرفی و مورد تائید ایشان قرار گرفت.

وی افزود: برای انتخاب فاز پیشران منطقه آزادشهر فرودگاهی امام که با مساحت 240 هکتار با نام پهنه کسب‌وکار شناخته می‌شود دو فاکتور اصلی مدنظر بود. فاکتور اول انتخاب موقعیت مناسب برای این منطقه در راستای تسهیل برای سرمایه‌گذاری و احداث زیربناها بود و نکته دوم نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی امام بود که باعث شد این منطقه در جنوب شرقی شهر فرودگاهی واقع شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت شهر فرودگاهی امام با بیان اینکه نقشه‌های اجرایی این کار برای احداث زیرساخت‌ها توسط مشاور مادر آماده شده است، عنوان کرد: لجستیک یکی از راه‌های کاهش هزینه‌ها و افزایش رقابت‌پذیری صنعت در برابر واردات و صادرات محسوب می‌شود به همین جهت مهم‌ترین بخش در توسعه منطقه آزاد و ویژه اقتصادی لجستیک خواهد بود.

تاجیک خاطرنشان کرد: مشاور لجستیک ما در واقع یک شرکت حرفه‌ای در زمینه لجستیک است که تنها در این حوزه کار کرده است. این شرکت مشاور در اروپا و منطقه در این بخش فعالیت داشته است و از جمله کارهای این مشاور در توسعه شهر لجستیک دبی از سال ۲۰۰۳ و منطقه آزاد جبل علی از سال ۲۰۰۷  بوده که به‌عنوان مشاور مادر در آنجا کار کرده است.

او با بیان اینکه یکی از اهداف ما در طرح جامع این است که ظرف 5 سال به 800 تن در سال به ایرکارگو (جابه‌جایی بار هوایی) برسیم، اما این کار نیازمند الزاماتی است، افزود: کسی که بار هوایی را انتخاب می‌کند مهم‌ترین نکته قابل‌توجه برای این شخص بحث زمان است اما ما اکنون در این مورد از کشورهای منطقه عقب هستیم.

تاجیک افزود: در حوزه جنوبی و شمالی کشور ما در حوزه لجستیک اتفاقات بسیاری مهمی رخ‌داده است که البته ما آن‌ها را رقیب خود نمی‌دانیم بلکه باید بتوانیم همگی در کنار یکدیگر کار کنیم و به عنوان شهر فرودگاهی نیز  سهم خود را در بازار داشته باشیم.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو