ایرلاین پرس | شبکه هوایی کشور تا پایان سال تکمیل می شود/ ایجاد فرودگاه های جدید

تاریخ خبر: // کد خبر: 70331 // // //


شبکه هوایی کشور تا پایان سال تکمیل می شود/ ایجاد فرودگاه های جدید

رحمت الله مه آبادی ، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور با بیان این که شبکه هوایی کشور تا پایان سال تکمیل می شود، گفت: رویکرد ما ایجاد فرودگاه های جدید است.


شبکه هوایی کشور تا پایان سال تکمیل می شود/ ایجاد فرودگاه های جدید

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله مه آبادی ظهر سه شنبه در هفتمین نشست خبری اظهار کرد: بر اساس آخرین امار رسمی در سال گذشته ۶۱ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۲۴۶ نفر اعزام پذیرش مسافر در فرودگاه های کشور ثبت شد.

وی با اشاره به این که بیش از ۹۲ درصد اعزام پذیرش مسافر (۵۶ میلیون و ۸۰۲ هزارو ۲۰۵ نفر اعزام پذیرش) در فرودگاه های تحت پوشش شرکت فرودگاه و ناوبری هوایی کشور انجام شده است، گفت: در مقایسه عملکرد سال گذشته با سال ۹۵ حدود هفت درصد اعزام پذیرش مسافر فرددگاه های تحت پوشش، هشت درصد نشست و برخاست ها و میزان بار هوایی حمل شده ۹ درصد افزایش داشته است.

رئیس هیئت مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی با بیان این که هیچ تقاضایی را برای افزایش پروازها بی پاسخ نگذاشته ایم، افزود: زمانی که شرکت را تحویل گرفتیم دغدغه دولت یازدهم رسیدگی به پروژه های ناتمام بود.

وی ادامه داد: ما با پروژه هایی مواجه بودیم که قدمت آغاز اجرای آن از ۱۶ سال می گذشت و خرسندیم که در پایان سال ۹۷ جشن اتمام طرح های نیمه تمام را برگزار می کنیم.

وی با اشاره به این که تمام پروژه های نیمه تمام به جز فرودگاه لامرد، در ۶ ماهه نخست سال به پایان می رسد، اضافه کرد: آسیب های زیادی در این حوزه دیده ایم و حجم عظیم اعتبارات محدود شرکت در این پروزه های ناتمام اتلاف شد.

مه آبادی از بهره برداری ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه خبر داد و تصریح کرد: در فرودگاه اهواز سه برابر ضریب اشغال ظرفیت فرودگاه از آن بهره برداری می کردیم که با کاهش ۱۰۰ درصدی هم اکنون با ۲۰۰ درصد ظرفیت از آن استفاده می کنیم.

وی با بیان این که در ناوبری هوایی امسال توسعه و نوسازی در حوزه ارتباطی به پایان می رسد، از خرید و نصب هزار میلیارد تجهیزات در ناوبری و فرودگاه ها در دو سال گذشته خبر داد.

مه آبادی با اشاره به این که ۳۰ هزار کیلومتر راه هوایی ایجاد شده و شبکه هوایی کشور تا پایان سال تکمیل می شود، خاطرنشان کرد: تدوین نشدن برنامه توسعه ناوبری یکی از چالش های ما بود که از برنامه دوم توسعه تدوین نشده بود که این برنامه تدوین شد و برنامه های اجرایی ان را مشخص کردیم.

کد خبر 4291017

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو