ایرلاین پرس | عملکرد فرودگاه‌ها در فرودین ماه

تاریخ خبر: // کد خبر: 70783 // // //


عملکرد فرودگاه‌ها در فرودین ماه

طبق آمار شرکت فرودگاه‌ها، در فروردین‌ماه 97، بیش از چهار میلیون و 500 هزار مسافر از فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت تردد کرده‌اند.


عملکرد فرودگاه‌ها در فرودین ماه

تین‌نیوز | 

طبق آمار شرکت فرودگاه‌ها، در فروردین‌ماه 97، بیش از چهار میلیون و 500 هزار مسافر از فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت تردد کرده‌اند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت در فروردین، با انجام 36هزار و 842 فروند نشست‌وبرخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه نزدیک به 50 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابجا کند.

برهمین‌اساس در فروردین 97، فرودگاه مهرآباد با 11 هزار و 348 فروند بیشترین نشست‌وبرخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‌جایی بیش از یک‌میلیون و 318 هزار مسافر پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران بوده است و فرودگاه امام خمینی (ره) با نزدیک به 5 هزار و 767 فروند نشست‌وبرخاست و اعزام و پذیرش بیش از 890 هزار مسافر دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه مشهد با 5هزار و 576 فروند نشست‌وبرخاست و اعزام و پذیرش بیش از 811 هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

دراین‌بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از 16 میلیون بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس‌ازآن مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از 11 میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش نزدیک به هفت میلیون و 775 هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای فروردین 97، نزدیک به 28هزار و 780 فروند است که طی آن بیش از سه میلیون و 296 هزار مسافر و بیش از 28 میلیون کیلوگرم بار منتقل‌شده ‎ است.

با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس‌ازآن فرودگاه مشهد با بیش از 4هزار و 688 فروند نشست‌وبرخاست، نزدیک به 685 هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از پنج میلیون و 600 هزار کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با 2هزار و 633 فروند نشست‌وبرخاست، اعزام و پذیرش نزدیک به 264 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از دو میلیون و 409 هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی فروردین 97، در فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیز، نشست‌وبرخاست 8هزار و 62  فروند هواپیما است که طی آن بیش از یک‌میلیون و 208 هزار مسافر و بیش از 21 میلیون و 435 هزار کیلوگرم بار منتقل‌شده ‎ است.

در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست‌وبرخاست بیش از 5هزار و 696 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 888 هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به 16 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرارگرفته است و پس‌ازآن فرودگاه مشهد با میزبانی 888 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیش از 126 هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از دو میلیون و 174 هزار کیلوگرم بار و فرودگاه اصفهان با نشست‌وبرخاست 362 فروند هواپیما، اعزام و پذیرش 45هزار و 106 مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به 730 هزار کیلوگرم بار در رتبه‌های دوم و سوم قرارگرفته‌اند.

هواپیماهای ATR که پس از برجام خریداری شدند، به‌خوبی توانسته‌اند مسیرهای هوایی جدید را به فرودگاه‌های کوچک فعال کنند و موجب افزایش مسافران هوایی در ایران شوند.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو