ایرلاین پرس | برداشت ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود سهام و مالیات از جیب شرکت فرودگاه‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 70985 // // // //


برداشت ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود سهام و مالیات از جیب شرکت فرودگاه‌ها

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پرداخت ۱۰۰۰ میلیارد تومان از حساب این شرکت به دولت بابت سود سهام و مالیات، گفت: هر سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌ها به جای ۱۰۰ درصد هزینه، ۱۷۵ درصد هزینه به دنبال دارد.


برداشت ۱۰۰۰ میلیارد تومان سود سهام و مالیات از جیب شرکت فرودگاه‌ها

رحمت‌الله مه‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آیا از حساب شرکت فرودگاه‌ها نزد خزانه دولت طی سال‌های اخیر برداشتی صورت گرفته است،‌ اظهار کرد: اعتراض داریم نسبت به این‌که سود تلقی می‌کنند، این سود نیست. به واسطه این‌که سود حاصل یک ساز و کار اقتصادی-تجاری است. یعنی کسی سرمایه‌گذاری کرده و از قبل آن هزینه‌های سرمایه‌گذاری، جاری تامین شده ضمن این‌که سودی هم به دست می‌آید.

وی افزود:‌ فرودگاه‌هایی که در کشور ایجاد می‌شود از همان اول زیانده است؛ بنابراین سودی ندارد. از سوی دیگر نوع ساختار حسابداری ما به گونه‌ای است که هر چه طرح عمرانی داریم در ردیف درآمدها قرار می‌گیرد و از ارزش آن حدود 50 درصد سود سهام و 25 درصد مالیات دریافت می‌شود.

وی توضیح داد:‌به عبارت دیگر هر سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌ها به جای 100 درصد هزینه برای ما 175 درصد هزینه ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها تاکید کرد:‌ این نوع تقرب باعث می‌شود رویکرد ما جاری باشد، چراکه در این صورت پولی از حساب ما برداشت نمی شود.

مه‌آبادی با بیان این‌که کاری نکرده‌اند که به سمت توسعه برویم بلکه خودمان مشتاقانه به این سمت حرکت کرده‌ایم، گفت: بر اساس قانون 100 درصد منابع شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران  متعلق به خودش است. یعنی این‌که سود سهام اصلا نباید تقسیم شود و در محله بعد باید مالیات را هم همین جا هزینه کنیم. چه جایی بهتر از فرودگاه‌ها برای توسعه است.

وی بیان کرد: در تمام دنیا دولت‌ها به تامین زیرساخت‌های فرودگاهی کمک می‌کنند، ما می‌گوییم کمک دولت را نمی‌خواهیم. در عین حال اگر مالیات خط قرمز است، مانعی ندارد اما سود سهام نباید وجود داشته باشد.

وی با اشاره به این‌که در سه سال اخیر 1000 میلیارد تومان به دولت پرداخت کرده‌ایم، افزود: از این مبلغ 650 میلیون تومان سود سهام و 250 میلیارد تومان مالیات بوده است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو