ایرلاین پرس | تاثیر خروج آمریکا از توافق هسته ای بر عملکرد فرودگاه های کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 71529 // // // //


تاثیر خروج آمریکا از توافق هسته ای بر عملکرد فرودگاه های کشور

غلامحسین باقریان درباره تاثیر خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام بر عملکرد فرودگاه های کشور گفت: بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز فرودگاهی تامین شده است و به شرکت های خارجی وابسته نیستیم.


تاثیر خروج آمریکا از توافق هسته ای بر عملکرد فرودگاه های کشور

معاون عملیات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران( غلامحسین باقریان) درباره تاثیر خروج آمریکا از توافق هسته ای برجام  بر عملکرد فرودگاه های کشور گفت: بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز فرودگاهی تامین شده است و به شرکت های خارجی وابسته نیستیم.

«غلامحسین باقریان» افزود: در برنامه ریزی های خرید تجهیزات ناوبری و ارتباطی، برجام را فرصت موقتی دیدیم و در دو سال گذشته بسیاری از تجهیزات مورد نیاز سیستم های ناوبری هوایی را از شرکت های خارجی خریدیم.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد:

آمریکا با خروج از برجام بدعهدی خود را به جهانیان نشان داد اما ایران از این اقدام دولت مردان آمریکایی چندان تاثیر نمی گیرد زیرا بخش زیادی از سیستم های ناوبری هوایی مورد نیاز کشور خریداری شده است.

به گفته وی: «سامانه های نشاندهنده فاصله و جهت هواپیما تامین و سیستم های هدایت هواپیما در زمان نشست در فرودگاه ها نیز با برگزاری مناقصه های قانونی خریداری شده است». برخی از تجهیزات فرودگاهی، ناوبری و ارتباطی فرودگاه ها از شرکت های دانش بنیان تامین شده است.

باقریان ادامه داد: ما به طور تقریبی همه تجهیزات ارتباطی با هواپیما را به طور کامل خریداری کرده ایم. به گفته وی، اکنون یک رادار پیشرفته در حال نصب در فرودگاه بندرعباس است، یک رادار دیگر پس از ترخیص از گمرک در مهرآباد نصب و سومین رادار نیز به فرودگاه شیراز فرستاده می شود.

معاون عملیات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: خوشبختانه قرارداد عملیات به روز رسانی 14 رادار موجود در کشور نیز نهایی شده است و تا دو روز آینده امضا می شود.

لازم به توضیح است که ، ایران ۸۹ فرودگاه قابل بهره برداری دارد که ۷۰ فرودگاه آن تجاری است.همچنین ، 64 فرودگاه فعال مسافری در کشور وجود دارد که ۵۴ فرودگاه آن ملکی و متعلق به شرکت فرودگاه هاست.

با اندکی اضافات و تلخیص، برگرفته از کانال تلگرامی ایرو نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو