ایرلاین پرس | پیش پرداخت خرید هواپیماها را دادیم،هواپیما را نمی‌دهند

تاریخ خبر: // کد خبر: 71683 // // //


پیش پرداخت خرید هواپیماها را دادیم،هواپیما را نمی‌دهند

سیداحسن علوی ، با اشاره به وضعیت هواپیماهای خریداری شده از بوئینگ و ایرباس پس از خروج آمریکا از برجام، گفت: متاسفانه عدم اخذ ضمانت های اجرایی در حین عقد قرارداد با این دو شرکت اکنون سرنوشت هواپیماهای خریداری شده در هاله ای از ابهام قرار داده است.


پیش پرداخت خرید هواپیماها را دادیم،هواپیما را نمی‌دهند
پیش پرداخت خرید هواپیماها را دادیم،هواپیما را نمی‌دهند

خبرگزاری آریا – خانه ملت به نقل از رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس،از تحت فشار قراردادن فرانسه برای لغو قرارداد تحویل ایرباس خبرداد.
به گزارش خبرگزاری آریا، سیداحسن علوی ، با اشاره به وضعیت هواپیماهای خریداری شده از بوئینگ و ایرباس پس از خروج آمریکا از برجام، گفت: متاسفانه عدم اخذ ضمانت های اجرایی در حین عقد قرارداد با این دو شرکت اکنون سرنوشت هواپیماهای خریداری شدن را در هاله ای از ابهام قرار داده است.
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قرارداد ما با ایرباس 19 میلیارد دلار و با بوئینگ نیز 16.6 میلیارد دلار بوده است، افزود: بر اساس اقدامات اخیر دولت آمریکا دستور معلق شدن تحویل بوئینگ مطرح شده است.
نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تحت فشار قراردادن فرانسه برای لغو قرارداد تحویل ایرباس به ایران متحمل است، تصریح کرد: باید منتظر اعلام موضع اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام باشیم اما پیش بینی ها حاکی از پایبندی طرف ها به برجام است.
بخش خصوصی طرف قرارداد با بوئینگ و ایرباس بوده است
وی با بیان اینکه در خصوص معامله با این دو شرکت بخش خصوصی در ایران طرف قرارداد بوده است،گفت: از 100 فروند هواپیمای خریداری شده از ایرباس تاکنون 11 فروند آن به کشور رسیده و مابقی آن ها نیز طبق قرارداد طی 10 سال باید تحویل ایران شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه فرانسه خواهان ادامه روابط اقتصادی با ایران است، افزود: اما اگر پای منافع فرانسه با تحریم آمریکا باز شود قراردادها با ایران را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
علوی با بیان اینکه در حال حاضر به تعویق افتادن قرارداد با ایرباس محتمل است، تصریح کرد: رایزنی برای قراردادهای انجام شده جهت خرید هواپیما باید از سوی بخش خصوصی ادامه داشته باشد تا با ضمانت های اجرایی قراردادها به مرحله اجرا نزدیک شود.
وی با تاکید بر اینکه پیش پرداختی برای خرید هواپیماها واریز شده است، گفت: ادامه رایزنی ها برای هواپیماهای خریداری شده تا حدودی مشمول زمان خواهد شد اما طبق اظهارات رئیس جمهور آمریکا خرید هواپیما هم از موارد ذکر شده در تحریم ها خواهد بود.
علوی افزود: اکنون باید منتظر اعلام موضع صریح کشورهای دیگر طرف قرارداد برجام باشیم تا در خصوص آینده هواپیماهای خریداری شده اظهارنظر کنیم.
رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متقاعد شدن دوباره آمریکا برای پیوستن به برجام بعید بوده از این رو قرارداد با بوئینگ در برهه فعلی به سرانجام نمی رسد.
–>

منبع : خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو