ایرلاین پرس | ۷۰ درصد از زنان شاغل آمریکایی در بخش هواپیمایی قربانی خشونت جنسی‌

تاریخ خبر: // کد خبر: 71698 // // // //


۷۰ درصد از زنان شاغل آمریکایی در بخش هواپیمایی قربانی خشونت جنسی‌

جدیدترین نظرسنجی انجمن پرواز آمریکا نشان می‌دهد نزدیک به ۷۰ درصد از زنانی که به عنوان خدمه پرواز در این کشور کار می‌کنند مورد تجاوز و آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.


۷۰ درصد از زنان شاغل آمریکایی در بخش هواپیمایی قربانی خشونت جنسی‌

وایس نیوز نوشت: در جدیدترین بررسی که مسئولین انجمن پرواز (AFA) انجام دادند نزدیک به ۷۰ درصد از زنانی که به عنوان خدمه پرواز در آمریکا کار می‌کنند، مورد تجاوز و آزار واذیت جنسی قرار گرفتند، اما تنها ۷ درصد از این سوء استفاده‌ها را به کارفرمای خود گزارش دادند.

سارا نلسون، رئیس انجمن پرواز در این خصوص می‌گوید: چنین آماری نشان می‌دهد که واقعا آزار و اذیت جنسی وجود دارد، اما کسی آن را جدی نمی‌گیرد. در نتیجه من به هیچ وجه تعجب نمی‌کنم که با وجود اینکه ما از این موضوع مطلع هستیم، اما به طور غیر منتظره‌ای این آمار افزایش می‌یابد.

بر اساس نخستین بررسی که اتحادیه پرواز هواپیمایی انجام داده؛ ۱۸ درصد از آزار‌ها و اذیت‌های جنسی وارده به خدمه پرواز توسط مسافران صورت گرفته (وزارت دادگستری آمریکا طبق قوانین فدرال یا ایالتی، هر گونه آزار و اذیت جنسی را غیر قانونی و ممنوع اعلام کرده از جمله زمانی که قربانی خود نیز ناراضی است).

این در حالی است که در سال گذشته، حدود یک سوم از اعضای هیأت مدیره هواپیمایی نیز در معرض آزار و اذیت جنسی و کلامی قرار گرفته اند.

طبق این نظرسنجی که از ۳۵۰۰ خدمه هواپیما در ۲۹ شرکت هواپیمایی ایالات متحده آمریکا به عمل آمده، حدود ۸۰ درصد از قربانیان سوء استفاده‌های جنسی زنان و ۲۰ درصد از آن‌ها مردان بودند.

نلسون در ادامه خاطرنشان کرد: ۶۸ درصد از پرسنل پروازی مورد بررسی می‌گویند که چرا کارفرمایان مانع هر گونه تلاش برای افشاگری سوء استفاده جنسی در محل کارشان شده اند؛ اما از زمان جنبش MeToo «من هم همینطور» که از پائیز سال گذشته به راه افتاده، آن‌ها نیز با این موج همراه شده اند.

 

منبع: میزان


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو