ایرلاین پرس | 10 ایرلاین سودده دنیا در بازارهای جهانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 71713 // // // //


10 ایرلاین سودده دنیا در بازارهای جهانی

ایرلاین‌های بزرگ دنیا که سهامشان در بازارهای مختلف مورد معامله قرار می‌گیرد با شفافیت و ارائه صورت‌های عملکرد مالی خود، امکان تجزیه‌وتحلیل فرایندها، درآمدها و پیش‌بینی سود و زیان را فراهم می‌کنند.


10 ایرلاین سودده دنیا در بازارهای جهانی

تین‌نیوز | 

ایرلاین‌های بزرگ دنیا که سهامشان در بازارهای مختلف مورد معامله قرار می‌گیرد با شفافیت و ارائه صورت‌های عملکرد مالی خود، امکان تجزیه‌وتحلیل فرایندها، درآمدها و پیش‌بینی سود و زیان را فراهم می‌کنند. این فهرستی است از ده شرکت هوایی سودده دنیا که عمدتاً در بازارهای بورس آمریکا سهام آن‌ها معامله می‌شود. امیدواریم ایرلاین‌های ایران نیز دست به انتشار گزارش شفاف از درآمد و سود و زیان خود بزنند.

RYANAIR HOLDINGS PLC

این شرکت بزرگ‌ترین ایرلاین «ارزان‌قیمت» اروپاست. دفتر اصلی «رایان‌ایر» که با نماد RYAAY در بازار NASDAQ فعالیت می‌کند، در دوبلین، پایتخت ایرلند جنوبی، است. این ایرلاین در سال ۱۹۸۵ تأسیس شده و روزانه به بیش از ۲۷۰ مسیر در ۲۱ کشور اروپایی پرواز دارد. رایان‌ایر از روش‌های گوناگون سعی می‌کند هزینه‌هایش را پایین نگاه داشته و میزان درآمد خود را نیز افزایش دهد. برای مثال فضای خارجی بدنه برخی هواپیماها برای تبلیغ شرکت‌های گوناگون اجاره داده می‌شود. تمام ناوگان این ایرلاین متشکل از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ است. درآمد این هلدینگ پرقدرت که سهام آن در بازار NASDAQ معامله می‌شود؛ سال گذشته به 6.648 میلیارد دلار رسیده است. ارزش هر سهم این شرکت، هم‌اکنون 111.50 دلار است.

Southwest Airlines

بزرگ‌ترین ایرلاین ایالات‌متحده آمریکا در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و مقر اصلی آن دالاس تگزاس است.

حدود ۷۲۲ هواپیما در ناوگان خود دارد که در ۹۸ مقصد پروازی فعالیت دارند. ساوت‌وست در ناوگان خود فقط از هواپیماهای بوئینگ استفاده می‌کند: ۵۰۸ بوئینگ ۷۳۷ – ۷۰۰ و ۱۰ بوئینگ ۷۳۷- ماکس ۸. درآمد این ایرلاین که در بازار NYSE با نماد LUV فعالیت می‌کند در سال گذشته میلادی به 21.171 میلیارد دلار رسیده است. ارزش هر سهم این ایرلاین نیز 52.46 دلار است.

Delta Air Lines

هواپیمایی «دلتا» ایرلاینی آمریکایی است که سال ۱۹۲۹ تأسیس شده و پس از لوفت‌هانزا، امریکن ایرلاینز و یونایتد کنتیننتال در رتبه چهارم از فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های هواپیمایی جهان قرار دارد. این شرکت روزانه به ۲۴۷ مقصد، پرواز مستقیم دارد و ناوگان آن با در اختیار داشتن ۷۴۳ هواپیما، سومین ناوگان بزرگ هوایی است. ارزش هر سهم این شرکت در بازار NYSE که با نماد DAL بالغ بر ۵۲.۱۹ دلار بوده و درآمد آن نیز در سال گذشته میلادی به بیش از 49 میلیارد دلار رسیده است.

Allegiant Air

«الیجنت‌ایر» شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت آمریکایی است که در سال ۱۹۹۷ تأسیس شد و درحال‌حاضر روزانه به ۹۹ مقصد، در ایالات‌متحده آمریکا پرواز مستقیم دارد. در ناوگان این شرکت ۹۲ هواپیما وجود دارد. ارزش هر سهم این شرکت 1.5 میلیارد دلاری که با نماد ALGT در بازار NASDAQ فعالیت می‌کند به نزدیک به ۱۶۰ دلار می‌رسد.

HAWAIIAN HOLDINGS

این هلدینگ بزرگ هوایی در ایالت هاوایی آمریکا فعالیت دارد و دهمین ایرلاین بزرگ آمریکاست. حدود ۵۳ هواپیما در ناوگان این هواپیما وجود دارد که به ۲۸ مقصد داخلی پرواز می‌کنند. در سال ۲۰۱۶ درآمد این شرکت نزدیک به ۲.۵ میلیارد دلار رسید. ارزش هر سهم این شرکت 2.451 میلیارد دلاری که با نماد HA در بازار NASDAQ، به ۳۶.۵۸ دلار می‌رسد.

Copa Holdings

سهام این هلدینگ پانامایی که ایرلاین «کوپا» را مدیریت می‌کند، در سه بازار NYSE، Component و ۱۰۰۰ Russell با نماد CPA معامله می‌شود. ارزش هر سهم این ایرلاین به ۱۱۵.۶۹ دلار رسیده است.

UNITED CONTINENTAL HOLDINGS INC

یونایتد

این شرکت هشت سال پیش از ادغام شرکت‌های هواپیمایی یونایتد ایرلاینز و کنتیننتال ایرلاینز تشکیل شد و به همین دلیل به یکی از غول‌های هوایی دنیا با بیش از هزار فروند هواپیما تبدیل شده است. ارزش هر سهم این شرکت در بازار نیویورک (با نماد UAL) به حدود ۶۵ دلار می‌رسد.

SKY WEST INC

هلدینگی دیگر که سپتامبر ۲۰۰۵ در ایالت «یوتا» آمریکا از ادغام دو شرکت «اکسپرس جت» و «اسکای وست» تشکیل شده است. این شرکت در ناوگان خود از هواپیماهای مختلف «بمباردیر» استفاده می‌کند. ارزش هر سهم  این شرکت که با نماد SKYW در بازار NASDAQ فعالیت می‌کند نزدیک به ۵۴ دلار است.

JETBLUE AIRWAYS CORP

این ایرلاین نیز در آمریکا ایرلاینی ارزان‌قیمت محسوب می‌شود. «جت‌بلو» ششمین ایرلاین آمریکاست و از ۱۸ سال پیش کار خود را آغاز کرده است. ارزش هر سهم این شرکت با نماد JBLU در بازار NASDAQ به ۱۹.۱۶ دلار رسیده است.

Alaska Air Group

سهام این شرکت که دفتر مرکزی آن در واشنگتن است، در بازارهای مختلف NYSE،DJTA Component و S&P ۵۰۰ Component معامله می‌شود. این شرکت دو ایرلاین «آلاسکا» و «هوریزن» را مدیریت می‌کند. ضمن اینکه یک شرکت خدمات فرودگاهی با عنوان McGee Air Services نیز در مالکیت این شرکت است. ارزش هر سهم این شرکت در بازار NASDAQ و با نماد ALK بیش از ۶۲ دلار است.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو