ایرلاین پرس | دستگاه شبیه ساز پرواز در سلماس طراحی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 71840 // // //


دستگاه شبیه ساز پرواز در سلماس طراحی شد

یک پژوهشگر و کمک خلبان سلماسی شبیه ساز پروازی را با 6 درجه آزادی ساخته است که در آموزش خلبانی کاربرد دارد .


دستگاه شبیه ساز پرواز در سلماس طراحی شد

صابر نوروزی، تولید کننده این محصول روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ساخت این شبیه ساز وابستگی ایران به محصولات مشابه خارجی رفع می شود و نیازی به اعزام خلبان ها برای شرکت در دوره های آموزشی به سایر کشورها نیست.
وی با بیان اینکه این دستگاه قادر است سوانح هوایی را شبیه سازی کند، افزود: دستگاه شبیه ساز «atr72-600» که برای نخستین بار در ایران ساخته شده است نمونه خارجی ندارد و بر اساس تکنولوژی روز دنیا ساخته و از قوانین «certifcate» سازمان هواپیمایی کشوری تبعیت می کند.
نوروزی بیان کرد: این سامانه شبیه ساز ، پرواز در محیط مجازی، آموزش در شرایط استاندارد، تکرارپذیر، کنترل شده، بی خطر و ارزان را میسر می کند.
این پژوهشگر درباره ویژگی های این سامانه گفت: این سامانه امکان پیگیری روند آموزش نیرو را با استفاده از استخراج و تحلیل داده های حین آموزش فراهم می کند.
وی افزود: در این شبیه ساز پرده های نمایش به گونه ای در کنار یکدیگر قرار می گیرد که گستره دید افقی 180 درجه و زاویه دید عمومی 50 درجه را ایجاد می کند و این زوایا برحسب تقاضای مورد نیاز قابل تغییر است.
تولید کننده این شبیه ساز، گفت: اهداف و پس زمینه های محیط هواپیماهای بوئینگ های 737 و 747، وایرباس های 320،321 و 380 در این سیستم به صورت گرافیکی ایجاد می شود و فرد آموزش گیرنده در محیطی متفاوت شهری، صحرایی، کوهستانی، ساحلی و جنگلی همراه با افکت های تصویری و صوتی قرار می گیرد و با تمامی امکانات شبیه سازی شده هواپیما قادر به تمرین، آموزش و ارزیابی آن توسط مربی می شود.
به گزارش ایرنا، این دستگاه شبیه ساز به شماره 1303 در حوزه شرکت های دانش بنیان به ثبت رسیده و محقق 28 ساله این دستگاه آن را در طول یکسال طراحی و راه اندازی کرده است.
7156 /3072 /1630

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو