ایرلاین پرس | روی خوش بمباردیر برای فروش هواپیما به فلای‌قشم

تاریخ خبر: // کد خبر: 72740 // // // // //


روی خوش بمباردیر برای فروش هواپیما به فلای‌قشم

مدیرعامل شرکت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم از تائید شرکت هواپیماسازی بمباردیر کانادا برای فروش هواپیما به منطقه آزاد قشم خبر داد .


روی خوش بمباردیر برای فروش هواپیما به فلای‌قشم

تین‌نیوز | 

مدیرعامل شرکت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم از تائید شرکت هواپیماسازی بمباردیر کانادا برای فروش هواپیما به منطقه آزاد قشم خبر داد و افزود: ما برای تأمین این هواپیماها از روشی استفاده کردیم که در معرض تحریم‌ها و فشارهای ناشی از نقض برجام قرار نگیریم.

امیر جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار تین‌نیوز در خصوص آخرین وضعیت قرارداد منطقه آزاد قشم با هواپیماسازی بمباردیر برای خرید 15 فروند هواپیما و توضیح این مسئله که ریسک خرید هواپیما از این شرکت هواپیماسازی کانادایی با توجه به اینکه آمریکا اعلام کرده است تمام مجوزهای فروش هواپیمای به ایران را لغو خواهد کرد، گفت: شرکت هواپیماسازی کانادایی «بمباردیر» با آمریکا تعامل مثبت و سطح بالایی دارد اما ما برای تأمین این هواپیماها از روشی استفاده کردیم که در معرض تحریم‌ها و فشارهای ناشی از نقض برجام قرار نگیریم.

وی در ادامه مطلب فوق افزود: در حال حاضر فلای قشم «Fly Qeshm»  در  حال نهایی کردن خرید 15 فروند هواپیمای بمباردیر است که در این راستا امیدوار هستیم این تعداد هواپیما در اسرع وقت به ناوگان این شرکت هواپیما افزوده شود و پروازهای خود را از قشم آغاز کند.

مدیرعامل شرکت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم در پاسخ به این سؤال که «آیا قرارداد نهایی با بمباردیر به امضا رسیده یا اینکه تنها در حد یک تفاهم‌نامه است؟» توضیح داد: ما نامه تائید فروش هواپیما توسط بمباردیر را در اوایل اسفندماه دریافت کردیم و در جلسه‌ای که بانک و سایر مدیران مناطق آغاز در قشم حضور داشتند، از آن رونمایی شد.

جعفرپور در توضیح اینکه به چه میزان امکان اینکه بمباردیر تحت‌فشار آمریکا اقدام به عدم فروش هواپیما کند وجود دارد به خبرنگار ما گفت: در تمام قراردادهایی که بسته می‌شود امکان نقض وجود دارد در همین راستا داشتن تعهدات و ضمانت در قرارداد برای عدم نقض آن بسیار حائز اهمیت است؛ اما به دلیل اینکه ما خریدار هواپیما بودیم، خیلی نمی‌توانستیم تمام درخواست‌ها و تقاضاهای خود را در قرارداد اعمال کنیم اما تلاش ما بر این است تا جایی که امکان دارد با تعامل، یک فعالیت دیپلماتیک و کار اقتصادی، هواپیماها را تحویل بگیریم.

او تأکید کرد: ما بعد از خروج آمریکا از برجام مکاتبه‌ای مبنی برای اینکه این شرکت هواپیماسازی کانادایی اعلام کند که قصد لغو قرارداد و یا عدم همکاری را دارد دریافت نکرده‌ایم.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو