پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تدبیر لازم برای پالس‌های منفی اروپا

تاریخ خبر: // کد خبر: 72778 // // // //


تدبیر لازم برای پالس‌های منفی اروپا

پالس‌هایی که می‌رسد حاکی از این است که اروپایی‌ها در حال ادامه تحریم‌های آمریکا هستند که نمونه آن بحث فروش هواپیما و بیمه‌های سوئیس و دانمارک است که اعلام کردند به دلیل خروج آمریکا از برجام نمی‌توانند با ما کار کنند.


تدبیر لازم برای پالس‌های منفی اروپا

قضایایی که امروز در مورد برجام در حال اتفاق افتادن است موضوعی نبود که ذهن ما نسبت به آنها خالی باشد. یکی از گزینه‌هایی که احتمال داشت و مسئولان ما درباره آن اندیشیده بودند همین بود که آمریکا از برجام خارج شود و این‌که چطور می‌توان تبعات این خروج را کاهش داد و یا بی‌اثر کرد.

در شرایط فعلی دو حالت وجود دارد. یا اینکه منافع برجام برای دولت‌های اروپایی آنقدر بیش از منافع آمریکا ست که بتوانند نهادهای مالی و تجاری خودشان را تشویق و ترغیب و مجاب کنند که با ایران ارتباط داشته باشند. به عنوان مثال اگر خزانه‌داری آمریکا ما را تحریم کرد بانک‌های اروپایی، مراودات بانکی خود را با ما ادامه دهند.

و دوم قطعا بعد از بانک، یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به بیمه‌هاست زیرا ما برای صدور نفت نیاز به بیمه داریم. بخشی از این بیمه، قابل انجام در کشور خودمان است و ما می‌توانیم کشتی را بیمه کنیم اما برای باراندازی در اسکله، بیمه‌های معتبر بین‌المللی باید این کار را انجام دهند وگرنه اجازه پهلو گرفتن برای صادرات نفت نخواهیم داشت. اینها مواردی است که اروپایی‌ها باید تضمین کنند که انجام خواهد گرفت حتی اگر آمریکا با آنها مخالف باشد.

همچنین باید امکانات و تجهیزاتی که در مورد انرژی هسته‌ای قول داده‌اند و همچنین تامین اورانیوم را تضمین کنند. انواع و اقسام روابط آزاد تجاری و مالی و بیمه‌ای، همه از اموری است که باید حاصل برجام می‌شد و اکنون اروپا باید آنها را تامین کند.

البته در همین ابتدای کار، پالس‌هایی که می‌رسد حاکی از این است که اروپایی‌ها در حال ادامه تحریم‌های آمریکا هستند که نمونه آن بحث فروش هواپیما و بیمه‌های سوئیس و دانمارک است که اعلام کردند به دلیل خروج آمریکا از برجام نمی‌توانند با ما کار کنند.

اروپایی‌ها باید درباره همان موارد موجود در برجام و همانهایی که آقای رئیس‌جمهور بعد از امضای برجام اشاره کردند که تمام تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه و دوجانبه و تحریم‌های شورای امنیت برداشته می‌شود در عمل و در یک بازه زمان‌بندی شده و مشخص تضمین بدهند.

به نظر من اینکار، یک کار دیپلماسی است و مرّ فرمایشات مقام معظم رهبری در قالب آن باید دنبال شود. همه باید یکپارچه متوجه دشمن باشیم و به دولت کمک کنیم که از این مقطع عبور کند و بقیه بحث‌ها را باید برای بعد گذاشت.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت هفته نامه شما، کد مطلب: 27545، تاریخ چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397، www.shoma-weekly.ir


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو