ایرلاین پرس | احتمال تحویل ۱۳ هواپیمای ATR به ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 73395 // // //


احتمال تحویل ۱۳ هواپیمای ATR به ایران

محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس‌کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت قرارداد خرید هواپیما از شرکت‌های خارجی گفت: ممکن است فقط هواپیماهای (ATR) به شرکت‌های هواپیمایی تحویل شود.


احتمال تحویل ۱۳ هواپیمای ATR به ایران

به گزارش مشرق، محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که پس از خروج آمریکا از برجام وضعیت قرارداد خرید هواپیما از شرکت‌های بوئینگ و ایرباس چه می‌شود؟، اظهار داشت: هر قراردادی که منعقد می‌شود، باید ضمانت اجرایی لازم را داشته باشد، اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چرا مسئولان مذاکره‌کننده، ضمانت‌های لازم را از این شرکت‌ها دریافت نکرده‌اند؟

بیشتر بخوانید:

خروج از برجام را در قراردادهای خرید هواپیما پیش‌بینی نکرده بودیم

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی داخلی قرارداد خرید 100 هواپیمای ایرباس، 80 بوئینگ و 20 (ATR) را با این شرکت‌ها منعقد کرده‌اند، افزود: از 200 هواپیمایی که قرارداد خرید آنها منعقد شده، تنها 9 هواپیما، یعنی 2 هواپیمای ایرباس و 7 هواپیمای (ATR) به شرکت‌های هواپیمایی کشورمان تحویل شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: با توجه به شرایط پیش آمده ممکن است فقط هواپیماهای (ATR) به شرکت‌های هواپیمایی تحویل شود و بعید است که هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به کشور تحویل شود.

نماینده مردم جهرم در مجلس خاطرنشان کرد: قرار است عباس آخوندی وزیر راه و اعضای تیم مذاکره‌کننده خرید هواپیما، در یکی از جلسات این هفته و یا هفته آتی در کمیسیون عمران حضور یابند و گزارشی از آخرین وضعیت قراردادها و تحویل هواپیماها به اعضای کمیسیون ارائه دهند.

منبع : مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو