ایرلاین پرس | مذاکرات با شرکت های هواپیمایی فرسایشی شده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 74905 // // //


مذاکرات با شرکت های هواپیمایی فرسایشی شده است

محمد حسین علی نیا ،معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی با اشاره به انجام مذاکرات پی در پی مسئولان استان با شرکت های هواپیمایی کشور در زمینه جلب موافقت آنان برای برقراری پرواز از فرودگاه بجنورد اعلام کرد: این موضوع، فرسایشی شده است، آنان قول می دهند اما در عمل هیچ.


مذاکرات با شرکت های هواپیمایی فرسایشی شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمد حسین علی نیا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در پاسخ به سوال خبرنگار  ما، در رابطه با علت اصلی عدم تمایل شرکت هواپیمایی کشور نسبت به برقراری پرواز در فرودگاه بجنورد، اظهار کرد: قصه جانمایی فرودگاه بجنورد یک قصه طولانی و مربوط به گذشته است.

علی نیا افزود: در قبل از رویداد انقلاب 57، محل کنونی فرودگاه بجنورد محل نشست و برخاست هواپیماهای کوچک بود.

وی همچنین تصریح کرد: درباره سوالاتی که در مورد جانمایی این فرودگاه مطرح می شود نیز باید اعلام کنم مگر می شود بدون مطالعه و بدون امکان سنجی، فرودگاهی که باید با هزینه های بسیار زیاد ساخته شود، در دستور کار احداث قرار بگیرد!

وی عنوان کرد: اگر این فرودگاه بدون مطالعه احداث شده است در این زمینه شرکت فرودگاه های کشور باید به این موضوع پاسخ گو باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی در ادامه خاطر نشان کرد: فرودگاه بجنورد تنها فرودگاه کشور نیست که در یک منطقه کوهستانی احداث و میان کوه ها محصور است.

وی گفت: برای حل مشکل ارتفاع پروازی در این فرودگاه با صرف هزینه 70 میلیارد تومان باند فرودگاه را از 2 هزار و 300 متر به 4 هزار و 500 متر افزایش و وضعیت روشنایی باند این فرودگاه نیز بهبود  یافت همچنین ترمینال این فرودگاه نیز تکمیل و به بهره برداری رسید.

وی تصریح کرد: با این اقدامات انجام شده، این فرودگاه به استانداردهای لازم دست یافت.

در عین حال، علی نیا با تاکید بر این نکته که مشکل ارتفاع پروازی این فرودگاه با استقرار هواپیماهای کوچک حل خواهد شد، اظهار کرد: استاندار و یکی نمایندگان مردم استان در مجلس برای افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه با چند شرکت هواپیمایی کشور مذاکره کرده اند اما این پیگیری های مستمر فرسایشی شده اند.

وی افزود: این شرکت های هواپیمایی قول می دهند اما در عمل هیچ.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که از سال گذشته نماینده مردم شیروان در مجلس اعلام می کند که فرودگاه جدید استان در شهر شیروان ساخته خواهد شد و نخبگان و بزرگان استان کمک کنند تا کلنگ آن بر زمین زده شود حتی باندی ساخته شود که هواپیماهای پهن پیکر امکان نشست و برخاست داشته باشند نیز اعلام کرد: احداث فرودگاه جدید در خراسان شمالی در لیست پروژه های استانداری نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: آیا در کشور سراغ دارید که به جز پایتخت، دیگر شهرهای کشور فرودگاه دوم داشته باشند.

وی همچنین با یادآوری این مطلب که احداث یک فرودگاه حداقل به اختصاص 400 تا 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اذعان کرد: مگر می شود با کسر اعتبارات و با ارقام پنج تا 10 میلیارد تومان یک فرودگاه جدید ساخت.

وی اعلام کرد: استانداری خراسان شمالی حتی از مطالعات و انجام جانمایی زمین برای فروذدگاه جدید در بجنورد بی اطلاع است و هیچ زمینی نیز برای این موضوع تملک نشده است.

 

احداث پروژه پارکینگ مخابرات از دستور کار خارج شد

علی نیا در بخشی دیگر از سخن خود در پاسخ به سوالات دیگر خبرنگاران درباره تعیین تکلیف پارکینگ طبقاتی در شهر بجنورد نیز اظهار کرد: استاندار نهادهای شهرداری و شورای شهر بجنورد را مکلف کرده بود که طی نشستی با سرمایه گذار برای اجرا و عدم اجرای این پروژه به یک اجماع نظر برسند.

وی گفت: شورای شهر بجنورد هفته گذشته اعلام کرد طی مذاکرات انجام شده موافقت شد که مساحت محل پارکینگ فعلی مخابرات تا دو برابر افزایش یابد و با سرمایه گذار این پروژه بر روی اعطای زمین در نقطه ای دیگر تهاتر انجام شود.

وی همچنین افزود: پیشنهاد شهرداری بجنورد احداث پارکینگی جدید در خیابان امیریه شمالی است که در حال حاضر این پیشنهاد در دست بررسی است.

 

آغاز ساخت 3 مرکز لزره نگاری در استان، به زودی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی درباره احداث ایستگاه های لرزه نگاری در استان نیز عنوان کرد: قراردادهای احداث سه ایستگاه لرزه نگاری در استان به زودی منعقد خواهد شد و عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی افزود: برای احداث سه مرکز لزره نگاری و تامین تجهیزات آن 800 میلیون تومان اعتبار هزینه خواهد شد.

وی درباره دغدغه مردم شهر گرمه در زمینه چرایی احداث یک دریاچه مصنوعی در این شهری که در دشت ممنوعه بحرانی آب واقع است و از تبخیر آب بالا نیز برخوردار است، اظهار کرد: این دریاچه با کارکرد دو منظوره احداث شده است.

علی نیا گفت: با توجه به اینکه این شهر هیچ مکان تفریحی نداشت، شهرداری شهر گرمه تصمیم می گیرد آب چاهی را که برای آبیاری فضای سبز استفاده می کند را با انتقال به این دریاچه، امکان تفریح برای مردم این شهر فراهم کند و پس از مدتی آب این دریاچه برای آبیاری فضای سبز صرف شود.

وی تصریح کرد: این پروژه تکمیل تر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که سکان دار جدید دفتر مدیریت بحران استانداری چه زمانی معرفی خواهد شد؟ اعلام کرد: در حال حاضر در مرحله انتخاب مدیر جدید برای این دفتر هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: هم اکنون معاونت این دفتر به امور مرتبط به این دفتر رسیدگی می کند و در صورت بروز اتفاق نیز دفتر معاونت عمرانی استانداری، مدیریت بحران را بر عهده خواهد داشت.

 

بهره برداری از 232 پروژه عمرانی در استان، طی سال جاری

علی نیا در خاتمه از بهره برداری از 232 پروژه در استان طی هفته دولت همچنین دهه فجر امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر این پروژه ها 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با صرف 150 میلیارد تومان اعتبار برای آنها، تکمیل و به بهره برداری می رسند.

انتهای پیام/

 

منبع : دانا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو