ایرلاین پرس | عدم توقف تبادل اطلاعات هوانوردی در کشور بعد از تحریم ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 74928 // // // //


عدم توقف تبادل اطلاعات هوانوردی در کشور بعد از تحریم ها

صمد آقاجانی، مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها،از عدم توقف تبادل اطلاعات هوانوردی در کشور بعد از تحریم ها خبر داد.


عدم توقف تبادل اطلاعات هوانوردی در کشور بعد از تحریم ها

 

صمد آقاجانی، مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها بابیان این مطلب گفت: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم که با برنامه‌ریزی صحیح تحریم‌های آمریکا تأثیری بر حوزه مخابرات و فناوری هوایی کشور بر جای نگذارند.

او همچنین گفت: به دلیل خودکفایی در تولید بسیاری از نرم‌افزارهای مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی تحریم‌ها بر تبادل اطلاعات هوانوردی در کشور هیچ تأثیری نداشته است.

مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها افزود: براساس پیمان شیکاگو مناسبات سیاسی کشورها تأثیری در تبادل اطلاعات هوانوردی نمی‌گذارد. کشورهای مختلف موظف هستند که در هر شرایطی اطلاعات خود را دراختیار دیگران قرار دهند.

آقاجانی ادامه داد: ممکن است مانند آنچه بین قطر و عربستان رخ داد، کشورهای مختلف فضای خود را بر روی یکدیگر ببندند، اما تبادل اطلاعات در هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود؛ بنابراین هیچ نگرانی از این بابت حتی باوجود تحریم‌های جدید امریکا وجود ندارد.

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، آقاجانی به تجهیز و نوسازی زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی هوانوردی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: در سال 96 تمام پایگاه‌های داده هوانوردی کشور از منظر ذخیره و سنجش داده به‌روز شد.

 

با اندکی اضافات و تلخیص از کانال ایرونیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو