پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مدیرعامل شرکت فرودگاه ها: طرح تحول خدمت رسانی به مسافران را اجرا کرده ایم

تاریخ خبر: // کد خبر: 75731 // // //


مدیرعامل شرکت فرودگاه ها: طرح تحول خدمت رسانی به مسافران را اجرا کرده ایم

مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور گفت: تا چند سال پیش توجه خوبی به مسافران نمی شد اما اکنون طرح تحول خدمت رسانی به مسافران را اجرا کرده ایم.


مدیرعامل شرکت فرودگاه ها: طرح تحول خدمت رسانی به مسافران را اجرا کرده ایم
مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور گفت: تا چند سال پیش توجه خوبی به مسافران نمی شد اما اکنون طرح تحول خدمت رسانی به مسافران را اجرا کرده ایم.رحمت الله مه آبادی در نشست دادستانی تهران با مسئولان شرکت های هواپیمایی که درباره علل تاخیر پروازها برگزار شد ، افزود:­ زیرساخت های ما در مقایسه با گذشته بیشتر شده است و یک راه هوایی یک طرفه سه سال پیش نداشتیم اما اکنون شرایط این طور نیست.
وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد پروازهای کشور از مهرآباد یا به مقصد مهرآباد است، گفت : باید به این فرودگاه توجه ویژه شود در حالی که ما فقط ۱۱ درصد عرصه مهرآباد را در اختیار داریم و بیش از ۵۰درصد این عرصه بلااستفاده و در اختیار بخش نظامی است و باید دادستانی کمک کند .
وی گفت: ۹۰هکتار زمین بلااستفاده را که به نیروی هوایی متعلق است شناسایی کرده ایم که اگر آزاد شود مشکلات فرودگاه مهرآباد حل خواهد شد.
وی درخصوص طرح تکریم مسافر هم به اجرای طرح تحول خدمات رسانی به مسافران اشاره کرد و گفت: دو فرودگاه مهرآباد و هاشمی نژاد را در قالب طرح جهادی ارزیابی خدمات به مسافر بردیم و این دو فرودگاه را در رده بندی جهانی قراردادیم و اکنون جزو دو فرودگاه برتر منطقه و جهان است.
مه آبادی گفت : امسال با همکاری شرکت های هواپیمایی کم ترین اعتراضات­ و شکایات مردمی را در نوروز داشتیم و از دادستانی می خواهیم کاری نکنند تا تحریم های داخلی فشارهای بیشتری از تحریم های خارجی بر ما بگذارند.
مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی کشور گفت : حرفه ای ترین تیم در سازمان هواپیمایی کشور قرار گرفته اند و من در جلسه خصوصی مسایلی را مطرح خواهم کرد.
در ادامه این نشست مدیرعامل شرکت هواپیمایی آتا هم که به اعتقاد نمایندگان دادستانی بیشترین شکایات مردمی از این شرکت است ، گفت : مسایل فنی مهندسی مهم ترین علت تاخیر در این شرکت است و ما برای تهیه قطعه با مشکل مواجهیم­.
کاپیتان عبدالرضا پازوکی گفت : در خیلی از کشورها، صبح درخواست قطعه می شود­ و بعدازظهر تامین می شود اما ما مشکل داریم و کار ما مشابه سربازی شده است که به میدان می آید، اما اسلحه ندارد.
در ادامه این نشست نماینده دادستان تهران که چندین روز در فرودگاه ها مستقر بوده و از نزدیک در جریان شکایات­ و مشکلات مردم قرار گرفته است، گفت: یکی از مهمترین علل تاخیرها کمبود باند پرواز است و برخی شرکت های هواپیماها هم تاخیر در پروازها را به مسافران پیامک نمی کنند.
فلاح افزود: فروش بیش از حد توان شرکت های هواپیمایی از دیگر مشکلات است و براساس بررسی ها به این نتیجه رسیده ایم که مهمترین علت تاخیر پروازها کارامد نبودن مدیریت شرکت های هواپیمایی و کسب سود بوده است.
نماینده دادستان تهران گفت: چرا باید یک پرواز ۸ساعت تاخیر بخورد و از مسافران پذیرایی هم نشود و ما برخی مواقع در تعطیلات شاهدیم که سه برابر مبلغ می گیرند اما باز تاخیر دارد.
دیگر معاون دادستان تهران که از نزدیک در جریان مشکلات مردم در فرودگاه ها قرار گرفته بود هم در این جلسه گفت: خیلی از مشکلات ارتباطی به تحریم ندارد و مثلا برخی می گویند تغییر ساعات اذان و اوقات شرعی موجب تاخیر پروازها می شود در حالی که این موضوع کاملا قابل مدیریت است­.
ذبیح زاده گفت: مواردی که امروز شرکت های هواپیمایی مطرح کردند به نتیجه نمی رسد و باید کار کارشناسی کنیم و تاخیر با حضور ایرلاین ها بررسی شود.
دادستان تهران پس از سخنان مسئولان شرکت های هواپیمایی و همچنین مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری خطاب به آنان گفت: کدام یک از شما مدیران تا به حال در فرودگاه ها حاضر شده اید و با مردم در خصوص علت تاخیر پروازها صحبت کرده اید؟­
عباس جعفری دولت آبادی افزود: به جای اینکه یکی از کارمندان بخش کانتر را در فرودگاه ها مسئولان پاسخگویی کنید که هیچ تخصصی هم ندارد ، خودتان پاسخگوی مردم باشید و بطور قطع اگر با مردم صادقانه صحبت کنید استدلالات شما را می پذیرند و همه مشکلات را هم به تحریم مرتبط نکنید.

منبع: کن نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو