ایرلاین پرس | افزایش ۵۱ درصدی زائران حج تمتع خراسان جنوبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 76302 // // //


افزایش ۵۱ درصدی زائران حج تمتع خراسان جنوبی

ابوالفضل نوفرستی، مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: زائران حج تمتع خراسان جنوبی نسبت به سال گذشته ۵۱ درصد افزایش داشته است.


افزایش ۵۱ درصدی زائران حج تمتع خراسان جنوبی

ابوالفضل نوفرستی اظهار کرد: زائران حج تمتع سال ۹۷ خراسان جنوبی نسبت به سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشته است.

مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به سهمیه و ظرفیت کاروان‌های خراسان جنوبی،  بیان کرد: در سال جاری حدود ۲۷۰۰ نفر از خراسان جنوبی در قالب ۱۹ کاروان  به سرزمین نور برای  انجام اعمال اعزام می‌شوند.

نوفرستی ادامه داد: زائران خراسان جنوبی اواخر مردادماه ابتدا عازم جده شده و بعد اینکه در میقات جحفه احرام شدند برای انجام اعمال حج وارد مکه می‌شود و بعد از زیارت دوره و انجام مناسک نیز جهت زیارت رسول‌الله(ص) و ائمه بقیع به مدینه می روند.

وی با اشاره به اینکه همه زائران خراسان جنوبی مدینه بعد هستند، افزود: زائران خراسان جنوبی قبل مهرماه(اواخر شهریورماه) به شهر خود باز می‌گردنند و مدت سفر زائران هم استانی نیز حداقل ۲۸ روز و حدأکثر ۴۱ روز است.

مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت:  ۱۷ پرواز زائران از فرودگاه بیرجند، یک پرواز از فرودگاه مشهد و یک پرواز نیز از فرودگاه زاهدان خواهد بود.

نوفرستی اظهار کرد: همچنین نظر به محقق شدن شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایران سازمان حج و زیارت رایزنی هایی با فروشگاه های معتبر اینترنتی کرده است تا زائران بتوانند از طریق این فروشگاه ها نیاز خود را برای خرید سوغات و سایر ملزومات تأمین کنند.

وی بیان کرد: از زائران هم استانی نیز تقاضا می‌کنیم که در خرید سوغات سفر حج حمایت از تولید کننده و کالای ایرانی را مد نظر داشته باشند و در جلسات آموزشی و همایش ها نیز این نکات به زائران یادآوری می‌شود.

مدیر کل حج و زیارت خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همه زائران باید تأیید کمیسیون پزشکی را اخذ کنند ادامه داد: تاکنون سه نفر از هم استانی‌ها نتوانسته اند تأیید کمیسیون پزشکی را مبنی بر مجوز سفر بگیرند و امیدواریم برای سایر زائران مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

نوفرستی یادآور شد: در شب‌های ماه رمضان نیز ۵ جلسه با عنوان سلسله معارف حج برای زائران برگزار می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو