ایرلاین پرس | همای آهنین در انتظار فرود/ میلیاردها تومان هزینه در فرودگاه سمنان کی به نتیجه می‌رسد؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 76406 // // //


همای آهنین در انتظار فرود/ میلیاردها تومان هزینه در فرودگاه سمنان کی به نتیجه می‌رسد؟

بخت فرودگاه سمنان که این روزها مهیای فرود بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان شده است، با امضای «نوبخت» باز می‌شود؛ میلیاردها تومان هزینه‌ای که باید با اختصاص اعتبارات موردنیاز هر چه زودتر به نتیجه برسد.


همای آهنین در انتظار فرود/ میلیاردها تومان هزینه در فرودگاه سمنان کی به نتیجه می‌رسد؟

فرودگاه سمنان سال‌هاست در انتظار همای آهنین، روزگار سپری می‌کند؛ اما این بار همه دست به دست هم داده‌اند تا همای آهنین اینجا بنشیند؛ در فرودگاه سمنان.

فرودگاه سمنان که گفته می‌شود فرودگاه معین پایتخت در شرایط اضطرار خواهد بود، این روزها مهیای فرود بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان یعنی ایرباس 380 شده است و «نوبخت» هم به‌زودی با چرخش قلم خود، بخت آن را باز می‌کند؛ نماینده مردم سمنان می‌گوید رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، اخیراً با اختصاص 170 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت جایگاه سوخت‌رسانی و توسعه و بهسازی فرودگاه مرکز استان سمنان موافقت کرده است.

شرایط خاص جغرافیایی و ویژگی‌های منحصربه‌فرد سمنان در ترانزیت بار و جابه‌جایی مسافر، سبب شده است تا از فرودگاه سمنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا در استان سمنان یاد شود که با اندکی همت بیشتر و توجه مسؤولان امر می‌تواند در روزهای آینده عملیاتی شود.

صنعت گردشگری سمنان که از آن به عنوان «دارالمرحمه» نام برده شده و مردمش به گشاده‌رویی، لطف و مرحمت مشهور هستند، نیز می‌تواند با آغاز پروازهای منظم در فرودگاه سمنان تا حدود زیادی از رخوت کنونی خارج شود و این امر نیازمند پیگیری مجدانه مسؤولان امر است.

پرواز آزمایشی موفقیت‌آمیز ایران‌ ایر در فرودگاه سمنان

فرودگاه سمنان؛ معین فرودگاه امام خمینی (ره) تهران

احمد همتی، نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس در همین‌باره به فارس می‌گوید: در دیدار اخیر با نوبخت (رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی)، توانستیم ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت جایگاه سوخت‌رسانی و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و بهسازی فرودگاه تخصیص دهیم.

وی به مخالفت‌ها در خصوص احداث و تکمیل فرودگاه در زمان ابتدای کار خود اشاره کرد و بیان داشت: با پیگیری‌های فراوان توانستیم اعتبار قابل‌توجهی را جذب کنیم و مجدداً این فرودگاه را بر مدار پیشرفت قرار دهیم و عملیات عمرانی آن آغاز شد.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس، موقعیت جغرافیایی بسیار خوب فرودگاه سمنان را که طبق مستندات در ۳۲۰ روز از سال آفتابی است، بسیار مفید ارزیابی کرد و اظهار داشت: این فرودگاه می‌تواند به‌عنوان معین فرودگاه امام خمینی (ره) تهران باشد تا در مواقع ضروری با توجه به فاصله کم سمنان تا پایتخت، از این فرودگاه استفاده شود.

همتی به دیگر مزایای جغرافیایی فرودگاه سمنان اشاره کرد و بیان داشت: این فرودگاه علاوه بر شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه می‌تواند شهرستان‌های دامغان، آرادان، گرمسار، فیروزکوه، پاکدشت، ورامین، شریف‌آباد را هم پوشش دهد و با توجه به وجود کارخانه‌های متعدد در این حوزه مطمئناً شاهد استقبال خوبی خواهیم بود.

وی به تأکید معاون وزیر راه در روز پرواز آزمایشی فرودگاه سمنان مبنی بر اینکه فرودگاه سمنان می‌تواند معین فرودگاه امام خمینی (ره) تهران باشد، اشاره کرد و بیان داشت: در دیدار اخیری که با نوبخت داشتیم، توانستیم دستور تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت جایگاه سوخت‌رسانی فرودگاه و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و بهسازی فرودگاه را اخذ کنیم که قطعاً بسیار کمک خواهد بود.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس از زحمات استاندار سمنان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان، سرپرست معاونت عمرانی استانداری سمنان، مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر سمنان و تمام مسؤولانی که چه در گذشته و چه در حال برای به ثمر رسیدن این فرودگاه تلاش کرده‌اند، قدردانی کرد.

نمایی از ایرباس ۳۸۰ که گفته می‌شود به باندی ویژه برای فرود نیاز دارد و این باند اکنون در فرودگاه سمنان مهیاست

نمایی از ایرباس ۳۸۰ که به باندی ویژه برای فرود نیاز دارد و این باند اکنون در فرودگاه سمنان مهیاست

فرودگاه سمنان؛ ترمینال جدید و باند آماده

حسین شجاعی، مدیر فرودگاه سمنان در همین زمینه به فارس می‌گوید: ترمینال جدید فرودگاه سمنان با زیربنای یک هزار و 500 مترمربع با سرعت قابل قبولی در حال اجراست.

وی به بیان شرایط فرودگاه سمنان از ابتدا تاکنون و عملیات عمرانی انجام‌شده در آن پرداخت و سرعت توسعه فرودگاه سمنان را بسیار خوب توصیف کرد.

مدیر فرودگاه سمنان به آماده شدن زیرساخت‌ها برای اقدامات بعدی فرودگاه سمنان اشاره کرد و گفت: تمام اقدامات انجام‌شده با دید بلندمدت بوده است تا در آینده به مشکل برخورد نکنیم.

شجاعی تأکید کرد: باند فرودگاه سمنان آماده نشستن هواپیمای ایرباس ۳۸۰ است و خوشبختانه یک باند ویژه در کشور محسوب می‌شود.

به گزارش فارس؛ ایرباس ۳۸۰ یا Airbus A380 هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر، چهار موتوره و دوطبقه‌ای است که توسط شرکت ایرباس طراحی و ساخته شده است. این هواپیما هم‌اکنون بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان به شمار می‌آید.

Airbus A380 توانایی جابه‌جایی شمار زیادی مسافر دارد و کاربرد آن در سفرهای بین‌المللی و مسافت‌های طولانی است.

سر در ورودی فرودگاه سمنان که به المان‌سازی ویژه نیاز دارد

پرواز؛ به‌زودی…

سیدشهاب‌الدین چاوشی، استاندار سمنان نیز درباره روند آماده‌سازی فرودگاه سمنان می‌گوید: به‌زودی با کمک همه دلسوزان شاهد پرواز از فرودگاه سمنان خواهیم بود.

وی ضمن تشکر از زحمات مدیر فرودگاه سمنان و سایر مسؤولان گفت: از زحمات نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس که برای فرودگاه سمنان بسیار تلاش کرده است، سپاسگزارم.

استاندار سمنان، فرودگاه سمنان را برای توسعه دارالمرحمه (سمنان) از اصلی‌ترین زیرساخت‌ها دانست و بیان داشت: در کنار ستاد پشتیبانی و توسعه فرودگاه سمنان، توصیه می‌کنیم هر چه زودتر هیأت امنای فرودگاه هم تشکیل شود.

چاوشی تأکید کرد: در کنار پیگیری‌های ما، پیگیری‌های نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس سرعت کار را بیشتر می‌کند.

وی به تأکید رئیس‌جمهوری بر قرار گرفتن استان سمنان به‌عنوان استان معین برای شرایط غیرعادی پایتخت اشاره و تصریح کرد: در بخش صادرات محصولات استان سمنان با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، این فرودگاه بسیار مناسب است.

استاندار سمنان بیان داشت: مکاتبات لازم برای توسعه فرودگاه سمنان و انجام پروازها از سوی استانداری سمنان صورت گرفته است و به‌زودی با کمک همه دلسوزان شاهد پرواز از فرودگاه سمنان هستیم و تا عملیاتی شدن این فرودگاه راهی نمانده است.

پرواز آزمایشی موفقیت‌آمیز ایران‌ ایر در فرودگاه سمنان

خدمات هوایی؛ عامل توسعه سمنان

به هر حال، تردیدی وجود ندارد که با بیش از دو هزار واحد تولیدی، صنعتی و معدنی فعال در استان سمنان، خدمات هوایی می‌تواند عامل توسعه سمنان با سرعت قابل‌توجهی به حساب آید و باید در این زمینه نهایت تلاش‌ها به کار بسته شود.

سمنان و حومه آن با دارا بودن نواحی و شهرک‌های صنعتی متعدد می‌توانند با ارائه خدمات هوایی، زمینه مناسبی را برای جذب بیشتر سرمایه‌های داخلی و خارجی فراهم آورند و این امر به رشد و توسعه کل استان کمک خواهد کرد.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو