ایرلاین پرس | نظارت های مقطعی بر بازار فروش بلیت مفسده زا است

تاریخ خبر: // کد خبر: 76619 // // //


نظارت های مقطعی بر بازار فروش بلیت مفسده زا است

عضو کمیسیون عمران مجلس، از نظارت های مقطعی دولت بر بازار فروش بلیت انتقاد کرد و گفت: متاسفانه همواره بازار فروش بلیت قطار و هواپیما در ایام خاص سال درگیر التهابات و تنش های قیمتی می شود.


نظارت های مقطعی بر بازار فروش بلیت مفسده زا است

اقبال محمدیان با اشاره به اعمال برخی نرخ های نجومی برای بلیت هواپیما و قطار در تعطیلات پیش رو، گفت: متاسفانه تغییر رو به رشد نرخ بلیت هواپیما در مناسبت های خاص هر ساله تکرار می شود.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اهرم های نظارتی باید مانع رشد یک باره نرخ بلیت شقوق مختلف حمل و نقل شود، افزود: متاسفانه بهانه آزادسازی نرخ ها فرصت اعمال نرخ های غیر واقعی را در حوزه بلیت ها به برخی سواستفاده کنندگان داده است.

رشد قیمت بلیت هواپیما در ایام خاص متداوم شده است

محمدیان با بیان اینکه همواره در مناسبت های خاص قیمت بلیت حمل و نقل عمومی به ویژه هواپیما رشد می کند، تصریح کرد: این نوع گرانی ها و ایجاد بازار سیاه به شدت مورد انتقاد بوده و دولت باید با تشدید نظارت ها از تکرار چنین موضوعاتی جلوگیری کند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون عمران مجلس بارها در خصوص چرایی گرانی و کمیابی بلیت هواپیما در مناسبت های خاص سال به مسئولان مربوطه تذکر داده است، گفت: باید در کنار شناور شدن نرخ بلیت ها ضابطه مشخصی نیز برای برخورد با قیمت های غیر متعارف تعریف شود.

نظارت های مقطعی بر بازار فروش بلیت به هیچ وجه به صلاح نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نظارت های مقطعی بر بازار فروش بلیت به هیچ وجه به صلاح نیست، افزود: دولت یک بار برای همیشه باید دست از نظارت های موقت برداشته و ساماندهی بازار را از حیث رعایت حقوق مشتری در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: ادامه گرانی بلیت در مقاطع خاص سال و همچنین کمیاب شدن آن از تعداد سفرهای مردم کاسته و در نتیجه تبعات منفی را برای اقتصاد رقم خواهد زد.

بررسی پیشنهاد تعیین کف و سقف برای بلیت هواپیما

محمدیان با بیان اینکه پیشنهاد تعیین سقف و کف برای نرخ بلیت هواپیما در گذشته مطرح شده است، گفت: باید با بررسی های کارشناسانه زمینه اجرایی شدن این موضوع بررسی شود تا مبادا تبعات آن بیش از وضعیت فعلی باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رسیدگی به وضعیت حمل و نقل عمومی به طور حتم یکی از اولویت های کمیسیون عمران مجلس است که در خصوص قیمت بلیت ها نیز با تشکیل جلسه ای در راستای احقاق حقوق مردم حرکت خواهیم کرد.

 

منبع: خانه ملت


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو