ایرلاین پرس | عربستان امسال هم مانع حضور قطری ها در عمره رمضان شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 76768 // // //


عربستان امسال هم مانع حضور قطری ها در عمره رمضان شد

در ادامه سیاسی کاری سعودی ها در انجام مناسک حج و عمره ، ریاض امسال هم با تعیین شروطی عملا مانع از حضور عمره گزاران قطری در عمره رمضان شد.


عربستان امسال هم مانع حضور قطری ها در عمره رمضان شد

 

به گزارش ایرنا ، وزارت حج و عمره عربستان روز سه شنبه بیانیه ای در خصوص شرایط حضور عمره گزاران قطری صادر کرد . بیانیه اتباع قطر را ‘برادر’ خطاب کرده و نوشته تنها آن دسته از ‘برادران’ قطری می توانند در عمره امسال حضور یابند که از خارج این کشور و فقط از طریق هوایی به فرودگاه ‘ملک خالد’ جده وارد شوند.
بر اساس این شروط پذیرش این هم تنها در صورتی خواهد بود که قبلا در سایت های وزارت حج ثبت نام کرده و پذیرفته شده باشند.
وزارت حج عربستان عدم استفاده از هواپیماهای خطوط هوایی قطر ( قطر ایرلاینز) را هم از دیگر شروط حضور عمره گزاران این کشور اعلام کرد و افزود : اتباع غیر قطری مقیم این کشور هم با رعایت شروط اعلامی می توانند در عمره رمضان امسال حضور یابند.
بیانیه در حالی مدعی پذیرش عمره گزاران قطری شده که چند ماه پیش شماری از اتباع قطر که با رعایت شروط تعیین شده از طریق کویت برای ادای مناسک عمره به جده سفر کرده بودند را از فرودگاه ملک خالد این بندر بازگرداند.
عربستان ، امارات ، بحرین و مصر سال گذشته در همین ایام با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم ضمن قطع روابط سیاسی و تجاری با این کشور ، مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی با قطر را هم بستند.
اقدام دولت عربستان در بستن مرزهای خود با قطر ، مشکلات عدیده ای برای اتباع این کشور که برای عمره رمضانیه به مکه مشرف شده بودند، ایجاد کرد.
یکی از عمره گزاران پیشتر به خبرنگار ایرنا گفت در حالی که مرخصی یک هفته ای برای ادای مناسک عمره گرفته بودم ، به دلیل تصمیم عربستان بازگشتم به کشور قریب به یک ماه طول کشید.
نهادهای حقوق بشری طی سال های اخیر سیاسی کاری عربستان در اجرای مناسک حج و عمره را محکوم کرده اند.
هیات بین المللی ‘نظارت بر مدیریت عربستان در حرمین شریفین’ یکشنبه گذشته اعلام کرد که عربستان در اداره حرمین شریفین شکست خورده است.
این نهاد بین المللی تاکید کرد : دولت سعودی فریضه حج را یک فرصت اقتصادی و منبعی برای کسب درآمد قلمداد کرده و نتوانسته است در تحقق عدالت بین مسلمانان موفق عمل کند.
هیات بین المللی نظارت بر چگونگی مدیریت عربستان بر حرمین شریفین و اماکن مقدس اوایل سال جاری میلادی در کشور مالزی اعلام موجودیت کرد و در اولین بیانیه خود تصریح کرد که تلاش می کند تا از استفاده اراضی مقدس برای اهداف سیاسی جلوگیری کند.
خاورم**1508**1586

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو