ایرلاین پرس | رعایت کیفیت و استاندارد ملاک خرید هواپیما از روسیه/بومی سازی ساخت هواپیما در داخل پیگیری شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 77422 // // //


رعایت کیفیت و استاندارد ملاک خرید هواپیما از روسیه/بومی سازی ساخت هواپیما در داخل پیگیری شود

عضو کمیسیون عمران مجلس، گفت: قرارداد با روسیه برای خرید هواپیما باید قائم به رعایت استانداردها، کیفیت و اشتراکات با منطقه جغرافیای ما باشد.


رعایت کیفیت و استاندارد ملاک خرید هواپیما از روسیه/بومی سازی ساخت هواپیما در داخل پیگیری شود

علیم یارمحمدی با اشاره به سرنوشت هواپیماهای برجامی گفت: در حال حاضر اظهارنظر در خصوص این موضوع زود است زیرا برخورد آتی اتحادیه اروپا با خروج آمریکا از برجام مشخص نبوده از این رو نمی توان آینده این قراردادها را پیش بینی کرد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بعد از خروج آمریکا از برجام قرارداد با بوئینگ ملغی شده است، افزود: خوشبختانه ایران پیش پرداختی به این شرکت پرداخت نکرده و از این منظر متضرر نخواهد شد.

کشورهای دیگری غیر از اتحادیه اروپا متمایل به مراوده با ایران هستند

وی با تاکید بر اینکه اگر اتحادیه اروپا نیز نسبت به آینده مراودات اقتصادی خود با ایران دچار تزلزل شود باز هم کشورهای دیگری متمایل به برقرار ارتباط با ما هستند، تصریح کرد: در حال حاضر که بوئینگ از فروش هواپیما به ایران سر باز زده شرکت های بسیاری همچون شرکت های روسی خواهان عقد قرارداد با ایران هستند.

یارمحمدی با بیان اینکه قرارداد با روسیه برای خرید هواپیما باید قائم به رعایت استانداردها، کیفیت و اشتراکات با منطقه جغرافیای ما باشد، ادامه داد: هر نوع عقد قرارداد برای خرید هواپیما باید با بررسی های کارشناسانه دقیق جهت مطابقت کامل هواپیمای خریداری شده با شرایط کشور دارد تا حادثه ای همچون سقوط هواپیماهای توپولوف دیگر تکرار نشود.

وی تاکید کرد: آینده نگری در خصوص قرارداد با کشورهای مختلف برای خرید هواپیما امری ضروری است زیرا بدون این مهم هدر رفت منابع و عدم کارایی هواپیماهای خریداری شده در داخل رخ می دهد.

یارمحمدی ادامه داد: توجه به اشتراکات و استانداردهای جهانی در خرید هواپیما از هر شرکتی لازم است از این رو بیش از این که از کدام کشور خرید صورت بگیرد استانداردها و قابلیت و کیفیت هواپیما مهم است.

رایزنی برای ورود تکنولوژی ساخت هواپیما به کشور لازم است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در خلال رایزنی برای خرید هواپیما و نوسازی ناوگان هوایی باید رایزنی برای ورود تکنولوژی ساخت هواپیما به کشور صورت بگیرد، گفت: تولید هواپیما در کشور شاید با مشکلات عدیده ای مواجه باشد اما باید بدانیم این صنعت باید یک زمانی در کشور آغاز شود.

وی با تاکید بر اینکه ایران در بسیاری از حوزه ها توانسته پیشرفت های چشم گیری به دست بیاورد، افزود: اکنون نیز با بومی سازی صنعت تولید هواپیما باید یک بار دیگر نشان دهیم که اتکا به نیروهای متخصص داخلی می تواند تحولی در این صنعت ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اکنون برای اظهارنظر قطعی در خصوص آینده هواپیماهای برجامی زود است، گفت: باید منتظر عملکرد اتحادیه اروپا پس از حواشی اخیر برجام باشیم تا بتوانیم در خصوص آینده این صنعت و مراودات آتی ایران با کشورهای مختلف در این زمینه اظهارنظر کنیم.

منبع: خانه ملت


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو