پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قیمت پروازهای برگشت گران است

تاریخ خبر: // کد خبر: 77551 // // //


قیمت پروازهای برگشت گران است

با پایان یافتن تعطیلات چند روزه نیمه خردادماه همچنان نرخ پروازهای برگشت به تهران بسیار بالا بوده و به نظر می‌رسد با توجه به باقی‌ماندن برخی از مسافران برای برگشت در روزهای آتی هنوز شرکت‌های هواپیمایی میانگین قیمت این بلیت‌ها را با نرخی بالاتر از ۴۰۰ هزار تومان اعلام می‌کنند.


قیمت پروازهای برگشت گران است

براساس آمارهای ارائه شده از سوی مرکز مدیریت راه‌ها در طول ۲۴ ساعت گذشته میزان ترددها ۳.۹ درصد افزایش داشته و در این بین آزادراه کرج به تهران با ثبت بیش از ۱۶۵ هزار تردد پرترافیک‌ترین جاده کشور بوده است. در کنار آن آزادراه قزوین – کرج، تهران – کرج، کرج – قزوین و قم – تهران قرار دارند و مسیرهای ارتباطی میان ساوه، شهریار، پاکدشت و جاجرود به پایتخت نیز بیشترین بار ترافیکی را داشته‌اند.

مرکز مدیریت راه‌ها اعلام کرده که کلیه محدودیت‌های ترافیکی اعمال شده برای روزهای اخیر متوقف شده است.

در حوزه سفرهای هوایی نیز با وجود افزایش قیمتی که در روزهای ابتدایی هفته گذشته اتفاق افتاد، در حال حاضر نرخ‌ها به مقصد شهرهای توریستی به حالت عادی بازگشته و حتی از نرخ‌های معمول نیز پایین‌تر آمده است. برای مثال بلیت تهران به مشهد در طول روزهای آینده به نرخی میانگین حدود ۱۲۰ هزار تومان رسیده و بسیاری از پروازها حتی از این نرخ نیز ارزان‌تر هستند. برای دیگر مسیرهای داخلی مانند تهران به تبریز، بندرعباس و شیراز نیز بخش قابل توجهی از قیمت‌ها ارزان‌تر از گذشته شده‌اند.

البته همچنان نرخ پروازهای برگشت به تهران بسیار بالا بوده و به نظر می‌رسد با توجه به باقی‌ماندن برخی از مسافران برای برگشت در روزهای آتی هنوز شرکت‌های هواپیمایی میانگین قیمت این بلیت‌ها را با نرخی بالاتر از ۴۰۰ هزار تومان اعلام می‌کنند.

در حوزه سفرهای بین‌المللی نیز کاهش قیمت بلیت اتفاق افتاده و در شهرهای پرتقاضایی مانند استانبول می‌توان پروازهای ایرلاین‌های داخلی را با میانگین نرخ بلیت ۷۰۰ هزار تومان پیدا کرد، هرچند با توجه به رسیدن به زمان سفرهای تابستانی ظرفیت محدودی از پروازهای ارزان‌قیمت برای مسیرهای بین‌المللی پرتقاضا باقی‌مانده است.

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو