پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | 120 سایت غیر مجاز فروش بلیت شناسایی شدند

تاریخ خبر: // کد خبر: 77559 // // //


120 سایت غیر مجاز فروش بلیت شناسایی شدند

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه عامل اصلی افزایش قیمت بلیت هواپیما، دلالان و واسطه‌گران هستند، گفت: 120 سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما را شناسایی و فهرست را در اختیار مقامات قضایی قرار داده‌ایم.


120 سایت غیر مجاز فروش بلیت شناسایی شدند

مقصود اسعدی سامانی درباره حضور دلالان در بازار فروش بلیت هواپیما و افزایش جهشی نرخ‌ها در تعطیلات و ایام پیک، اظهار داشت: شرکت‌های هواپیمایی کلاس نرخ‌های بلیت هواپیما برای مسیرهای مختلف را تعیین و اعلام می‌کنند که این نرخ ها با ملاحظه ایام پیک دارای حداقل و حداکثر قیمت‌ها هستند.

وی افزود: ممکن است یک شرکت هواپیمایی برای مسیر تهران- مشهد 15 نرخ متفاوت اعلام کنند که هر یک از نرخ ها براساس روز، ساعت پرواز و سایر عوامل موثر در تعیین قیمت، برآورد شده‌اند.

اسعدی سامانی با تاکید بر اینکه هیچ یک از ایرلاین ها در ایام پیک افزایش قیمت بر روی بلیت‌ها اعمال نمی‌کنند، گفت: این افزایش قیمت‌ها در آستانه تعطیلات و ایام پیک از سوی برخی از واسطه‌گران و سایت‌های غیر مجاز اعمال و بلیت‌ها با نرخ‌های بالا به مردم فروخته می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: از آنجایی که استقبال مردم برای خرید بلیت در روزهای پیک بالا است این سایت‌ها از موقعیت سوء استفاده می‌کنند و بلیت‌ها را بسیار گران‌تر از نرخ واقعی به فروش می‌رسانند.

وی با تاکید بر اینکه لیست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر شده است، گفت: علاه بر امکان مشاهده فهرست سایت‌های مجاز، فهرست حداقل و حداکثر نرخ بلیت هواپیما در سایت انجمن منتشر شده و مسافران دسترسی به نرخ‌های واقعی را دارند و می‌توانند در صورت بالا بودن قیمت بلیت هواپیما از حداکثر نرخ اعلامی، پیگیری های قانونی را انجام دهند.

اسعدی سامانی با تاکید براینکه دلالان باعث افزایش قیمت بلیت هواپیما می‌شوند، گفت: در حال حاضر سازمان هواپیمایی بحث ساماندهی سایت‌های فروش بلیت هواپیما را دنبال می‌کند و طبق قوانین موجود تمام سایت‌هایی که در زمینه فروش بلیت فعال هستند باید از سازمان هواپیمایی مجوز دریافت کنند.

وی با اشاره به شناسایی سایت های غیر مجاز فروش بلیت هواپیما اظهار داشت: تا کنون 120 سایت غیر مجاز فروش بلیت هواپیما شناسایی شده است و این فهرست را در اختیار سازمان هواپیمایی قرار داده‌ایم و سازمان هم فهرست را در اختیار مقامات قضایی قرار داده است.

منبع: ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو