ایرلاین پرس | شهادت طلبه لنگرودی در آسمان اهواز

تاریخ خبر: // کد خبر: 77939 // // //


شهادت طلبه لنگرودی در آسمان اهواز

طلبه شهید صادق مطهری در یکم اسفند 1364 به‌ اتفاق شهید محلاتی توسط هواپیما عازم تهران بود که در آسمان اهواز مورد اصابت راکت دشمن بعثی قرارگرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش پس از تشییع باشکوه در شهرستان لنگرود در جوار دیگر شهدای این شهرستان آرام گرفت.


شهادت طلبه لنگرودی در آسمان اهواز

طلبه شهید صادق مطهری در سال 1343 در یک خانواده مذهبی و کشاورز در روستای صیقل بنه شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود.

وی از همان ابتدای کودکی علاقه وافر به خاندان نبوت داشت باوجود مشکلات اقتصادی که خانواده‌اش با آن دست‌وپنجه نرم می‌کردند با زحمت توانست تا مقطع سوم راهنمایی ادامه تحصیل دهد.

صادق فردی مؤمن، معتقد به اسلام و پایبند به مسائل شرعی اسلام بود و همیشه جوانان را به فرامین اسلامی دعوت می‌کرد و ازآنجایی‌که وی علاقه به جامعه روحانیت داشت در آزمون ورودی حوزه علمیه شرکت و در حوزه علمیه مفتح تهران مشغول به تحصیل شد.

عاشق امام خمینی (ره) بود و همیشه در خط ولایت گام برمی‌داشت و در تمام مجالس مذهبی و انجمن اسلامی نیز با برادران همکاری می‌کرد.

صادق پس از مدتی تحصیل تصمیم گرفت که به سنت پیامبر (ص) گردن نهد و به این وسیله بود که با جشنی مختصر و با حداقل امکانات زندگی مشترک را با حقوق و شهریه طلبگی شروع کرد، اما ازدواج نتوانست او را از علاقه‌ای که به خدمتگزاری درراه اسلام و رسیدن به فیض شهادت بود بازدارد.

وی در زمستان 1364 و همراه با دیگر جوانان هم سن و سال خود برای دفاع از ایران اسلامی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و به منطقه جنگی جنوب کشور عزیمت کرد.

شهید صادق مطهری در یکم اسفند 1364 به‌اتفاق شهید محلاتی هنگام مراجعت به تهران توسط هواپیما بود که در آسمان اهواز مورد اصابت راکت دشمن بعثی قرارگرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش پس از تشییع باشکوه در شهرستان لنگرود در جوار دیگر شهدای این شهرستان آرام گرفت.

منبع: فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو