ایرلاین پرس | سردرگمی در آمارهای سانحه هوایی یاسوج

تاریخ خبر: // کد خبر: 78170 // // //


سردرگمی در آمارهای سانحه هوایی یاسوج

حدود ۱۱۳ روز از حادثه سقوط هواپیما در ارتفاعات دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌گذرد و هنوز نه تنها عملیات جستجوی اجساد به پایان نرسیده بلکه آمارها در این زمینه نیز متغیر و متناقض است؛ معاون عمرانی استاندار و سخنگوی ستاد بحران دقایقی پیش از تحویل ۵۰ جسد به خانواده‌ها خبر داد در حالی که مدیرکل پزشکی قانونی این آمار را یک ساعت بعد، ۳۶ نفر اعلام کرد.


سردرگمی در آمارهای سانحه هوایی یاسوج

عزیز فیلی سخنگوی ستاد بحران ، روز 21 خرداد در نشست شوراهی هماهنگی مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در ۶ ماهی که در این استان حضور داشتیم، بحران‌های متعددی به وجود آمد، گفت: حقیقتا” مدیران تلاش‌های زیادی کردند تا بحران سقوط هواپیما تقریبا سامان گرفته و تا امروز ۵۰ جسد تحویل خانواده‌ها شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: من در چند سانحه هوایی بودم و تجربه این کار را داشتم اما سانحه هوایی یاسوج کاملا متفاوت و دارای ابعاد پیچیده‌تری بود؛ معمولا سقوط‌ها در دشت‌ها و دامنه کوه‌ها بوده اما هوایچمای یاسوج در نوک قله و ارتفاع بالا سقوط کرده و این موضوع کار امداد و جستجو را سخت کرده بود.

علاوه بر این، این سانحه در بدترین شرایط آب و هوایی و روزهای سرد سال آن هم در استانی با امکانات و تجهیزات امدادی کم، اتفاق افتاد ولی الحمدالله مدیریت شد و تا امروز ۵۰ جسد شناسایی و تحویل خانواده‌ها داده شد و بقیه اجساد نیز تا پایان خرداد تحویل خانواده‌ها داده می‌شود.

این آمار اقای فیلی به عنوان سخنگوی ستاد بحران در حالی بود که در پایان جلسه، کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با رد این آمار گفت که تاکنون فقط اجساد ۳۶ جان‌باخته این سانحه تحویل مردم شده و ۱۱ جسد (بقایای پیکر) در حال نمونه‌برداری و تشخیص هویت هستند.

او گفت که تاکنون ۴۳۵ بافت انسانی به پزشکی قانونی تحویل داده شد و امروز نیز یک محموله دیگر تحویل ما می‌شود.

این آمارهای ضد و نقض، مدیریت بحران و هماهنگی سطوح مختلف مدیریتی در این استان را زیر سؤال می‌برد چرا که چگونه می‌شود سخنگوی ستاد بحران بگوید ۵۰ جسد را تحویل خانواده‌ها دادیم و مدیرکل پزشکی قانونی که متولی این موضوع است دقایقی بعد بگوید ۳۶ جسد را تحویل دادیم؟

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت ریواس


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو