پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سرنگونی F16 اسراییل تحول مهمی در دفاع از حریم هوایی سوریه بود

تاریخ خبر: // کد خبر: 78385 // // //


سرنگونی F16 اسراییل تحول مهمی در دفاع از حریم هوایی سوریه بود

مسعود اسداللهی کارشناس ارشد مسایل خاورمیانه با بیان این که سرنگونی جنگنده – بمب افکن F16 متعلق به رژیم صهیونیستی توسط سامانه دفاع موشکی سوریه تحول چشمگیری در نبرد علیه جبهه صهیونیستی – تکفیری ایجاد کرد، گفت: سرنگونی این جنگنده تحول مهم و بی سابقه ای در دفاع از حریم هوایی سوریه بود.


سرنگونی F16 اسراییل تحول مهمی در دفاع از حریم هوایی سوریه بود

سامانه پدافند هوایی سوریه در 10 فوریه گذشته (21 بهمن 96) توانست یک فروند جنگنده – بمب افکن پیشرفته F16 متجاوز رژیم صهیونیستی را بر فراز جنوب سوریه هدف قرار دهد و این هواپیما در منطقه الجلیل فلسطین اشغالی سقوط کرد.
اسداللهی امروز (سه شنبه) در گفت وگو با ایرنا با اشاره به بازتاب سرنگونی F16 اسراییل در بین مقامات صهیونیست و این که اقدام مزبور از سال 1361 تاکنون بی سابقه بوده است، افزود : هدف قرار گرفتن بمب افکن متجاوز رژیم اسراییل توسط سامانه هوایی ارتش سوریه موجب شد تا عملیات هوایی رژیم صهیونیستی علیه سوریه تا یک ماه به حالت تعلیق درآید.
وی سامانه دفاع هوایی مستقر در سوریه را دو گونه خواند و اظهار داشت: دو مجموعه سامانه پدافند هوایی در سوریه مستقر است که یکی متعلق به ارتش سوریه و دیگری به روس ها تعلق دارد که در اطراف پایگاه های روسی در سوریه مستقر است.
کارشناس مسایل خاورمیانه با بیان این که جنگنده های نظامی رژیم صهیونیستی برای بمباران مواضع مورد نظر خود در سوریه سعی می کنند وارد فضای این کشور نشوند، افزود: هواپیماهای نظامی رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن خاک سوریه عموما راکت های خود را با تجاوز به خاک لبنان از مرز این کشور با سوریه و یا از فراز خاک جولان اشغالی شلیک می کنند.
ارتش سوریه دارای دو سامانه پدافند هوایی سام پنج (S200) و سام شش گانیفول می باشد؛ پدافند هوایی سوریه توانست با موشک های S200، بمب افکن متجاوز F16 رژیم صهیونیستی را در تاریخ 21 بهمن 1396 هدف قرار داده و ساقط کند.
خاورم**1275*1049*8005

انتهای پیام /*


منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو