پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وجدان کاری ام باعث شد تا هواپیمای کاسپین را متوقف کنم

تاریخ خبر: // کد خبر: 78618 // // // //


وجدان کاری ام باعث شد تا هواپیمای کاسپین را متوقف کنم

شب گذشته و در طی طوفان شدید یک فروند هواپیمای ۷۳۷ شرکت هواپیمایی کاسپین به حرکت در می آید که البته در نهایت این هواپیما توسط یکی از پرسنل رمپ کنترل ایران‌ایر مهار می شود.


وجدان کاری ام باعث شد تا هواپیمای کاسپین را متوقف کنم

به گزارش «کن نیوز» شب گذشته و در طی طوفان شدید یک فروند هواپیمای ۷۳۷ شرکت هواپیمایی کاسپین به حرکت در می آید که البته در نهایت این هواپیما توسط یکی از پرسنل رمپ کنترل ایران‌ایر مهار می شود.این پرسنل رمپ کنترل ایران ایر در گفت و گو با خبرنگار« کن نیوز» با اشاره به اینکه حرکت هواپیما در رمپ فرودگاهی واقعه ای بسیار حساس است و می تواند عواقب خطرناکی به دنبال داشته باشد، توضیح داد: در ساعت ۲۰:۵۰ طوفان و باد شدیدی در فرودگاه مهرآباد شروع شد که همراه با گرد و غبار شدید و پرتاب سنگ ریزه در هوا بود،به حدی که شیشه کاکپیت چند هواپیما و خودروها هم شکست.
رحیمی ادامه داد: در استند(محل پارک) شماره۱۰۵ رمپ شرقی فرودگاه مهرآباد هواپیمای۷۳۷ کاسپین به رجیستر EP-CAR پارک بود که در حالت گراند(پارک) بود و پروازی انجام نمی داد.
وی افزود: پس از وزش باد شدید، به دلیل تلاطم بیش از حد هواپیما و احتمالاً سبک بودن آن به دلیل خالی بودن مخازن سوخت ، لود نبودن پرواز و با توجه به سرعت (۲۵ نات حدود ۴۵ کیلومتر بر ساعت و باد متغیر گاستی ۴۰ نات حدودا ۷۵ کیلومتر بر ساعت) ورزش باد که از روبروی باند ۲۹ بود و سمت جانب با هواپیماهای پارک شده بود، باعث حرکت هواپیما شد.
این پرسنل رمپ کنترل ایران ایر ادامه داد: در چنین شرایطی تعهد کاری حکم می کرد تا برای جلوگیری از هر گونه اتفاقی نسبت به نگه داشتن هواپیما اقدام شود که به همین خاطر اینجانب برای متوقف کردن هواپیما اقدام به چاکس گذاری کردم.

رحیمی با تاکید بر اینکه در آن زمان کارکنان رمپ شرکت کاسپین هنوز به محل نرسیده بودند گفت: شخصاً به علت وجدان کاری بر خود واجب دیدم تا برای توقف هواپیما اقدام کنم اما باز هم تکرار می کنم در آن زمان پرسنل کاسپین به هر دلیلی در محل حضور نداشتند.

منبع : کَن نیوز


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو