ایرلاین پرس | مقررات هواپیمایی سفر در بارداری

تاریخ خبر: // کد خبر: 78626 // // // //


مقررات هواپیمایی سفر در بارداری

این مطلب اطلاعاتی را در خصوص مقررات شرکت های هواپیمایی ایرانی برای سفر با هواپیما، در اختیار مادرهای باردار قرار می دهد.


مقررات هواپیمایی سفر در بارداری

مقررات سفر مادران باردار در شرکت های هواپیمایی داخلی:

هواپیمایی تابان

مسافرت های کوتاه مدت و داخلی برای خانم های باردار تا 32 هفتگی به شرط ارایه گواهی پزشک و تعیین تاریخ تقریبی وضع حمل مجاز است. در مسافرت های طولانی گواهی پزشکی مربوطه مبنی بر بدون اشکال بودن پرواز زنان باردار باید به تایید قسمت پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسد

هواپیمایی کاسپین

مسافر باید دارای گواهینامه پزشکی خصوصی بوده و در آن قید شده باشد که می تواند با هواپیما مسافرت کند و عبارت «مانعی برای مسافرت هوایی وجود ندارد» حتما در گواهی قید شود. این در شرایطی است که دوره بارداری متجاوز از 7 ماه (28 هفته) باشد. گواهی نامه پزشکی باید تا 7 روز قبل از شروع پرواز صادر شده باشد.

هواپیمایی ماهان

پروازهای کمتر از 2 ساعت تا انتهای هفته 32 بارداری از سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان نیازی به مجوز پزشکی و گرفتن گواهینامه ندارد. پروازهای بیش از 2 ساعت تا انتهای هفته 28 بارداری نیاز به مجوز ندارد. (در هر دو مورد پزشک باید سن بارداری را تایید کند)

بارداری دوم به بعد، تا انتهای هفته 28 بارداری نیاز به مجوز ندارد. (ارائه مدرک پزشکی معتبر که ممهور به مهر نظام پزشکی پزشک متخصص زنان و زایمان بوده و بارداری دوم یا چندم مادر را تایید کرده، الزامی است)

از ابتدای هفته 35 بارداری، پرواز ممنوع بوده و وجود هرگونه عارضه ای در دوران بارداری (خونریزی ، تهدید به سقط، فشارخون کنترل نشده) مانع پرواز است.

هواپیمایی قشم

خانم های باردار زیر 28 هفته با مدرک معتبر پزشکی ممهور به مهر پزشک حاکی از سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان می توانند سوار هواپیما شوند.

هواپیمایی زاگرس

برای مسافرت خانم های باردار تا هفته سی و دوم بارداری در صورتی که وضع عمومی آنان طبیعی بوده و سابقه زایمان زودرس و یا سزارین را نداشته باشند و مدت پرواز کمتر از 4 ساعت باشد، ارائه گواهی پزشک معالج جهت تایید سن بارداری و سلامت مادر کافی می باشد. در این رابطه تعهد نامه کتبی و یا شفاهی بیمار و یا همراهان بیمار نمی تواند جایگزین گواهی پزشک معالج گردد.

از هفته سی و دوم تا هفته سی و پنجم بارداری مسافرت خانم های باردار با ارائه گواهی پزشک متخصص زنان و تائید مرکز پزشکی شرکت حمل کننده یا پزشک معتمد طرف قرارداد بلامانع است.

مسافرت خانم های باردار از هفته سی و پنجم و تا یک هفته پس از زایمان با هواپیما مجاز نیست.
مسافرت خانم های باردار در تمام مراحل بارداری در مسیرهایی که مدت پرواز آنان 4 ساعت یا بیشتر باشد مستلزم داشتن گواهی از پزشک معالج و تائید مرکز پزشکی و یا پزشک معتمد طرف قرارداد شرکت حمل کننده می باشد.
در ضمن تائیدیه پزشک تنها 72 ساعت اعتبار دارد.

هواپیمایی آسمان

خانم های باردار بعد از هفته سی و دوم حاملگی جهت مسافرت باید قبل از پرواز از پزشک گواهینامه دریافت کرده و این گواهی به تایید مرکز پزشکی آسمان رسیده باشد.

هواپیمایی کیش

به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار در هر سنی هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری است.

هواپیمایی ایران ایر

به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار در هر سنی هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت نی نی بان، کد مطلب:54175، تاریخ سه شنبه 22 خرداد 1397، www.niniban.com


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو