پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | صدور احکام پیگیری برای پخش عکس هک فرودگاه تبریز

تاریخ خبر: // کد خبر: 78636 // // //


صدور احکام پیگیری برای پخش عکس هک فرودگاه تبریز

جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌شرقی گفت: احکام پیگیری از سوی دستگاه قضایی برای عکسی که از هک تابلو اعلانات فرودگاه تبریز تهیه و در کانال‌های ضد انقلاب پخش شده بود، صادر شده و این فرد از سوی پلیس فتا در حال پیگیری است.


صدور احکام پیگیری برای پخش عکس هک فرودگاه تبریز

علیرضا صالحی ظهر امروز در جلسه قرارگاه پدافند سایبری استان با اشاره به حمله سایبری که اخیراً در فرودگاه تبریز اتفاق افتاد، اظهار داشت: اولین حملات حدود 10 روز قبل در تابلو اعلانات پرواز فرودگاه مشهد اتفاق افتاد که دو پیام اعتراض و تجمع‌های صنفی نمایش داده شد.

وی افزود: بعد از هک تابلوی اعلانات فرودگاه مشهد، تمهیداتی در مرکز با حضور مسوولان فتا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسوولان راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه‌های کشور انجام شد که در این زمینه فرودگاه‌ها ملزم به رعایت استانداردهای امنیتی شدند.

صالحی با بیان اینکه سیستم فرودگاه به 50 فرودگاه وصل بوده و می‌توانند به راحتی به یکدیگر دسترسی داشته باشند، ادامه داد: در فرودگاه مشهد با اطلاع‌رسانی و کنترل به موقعی که انجام شد، این موضوع بازتابی نداشت.

وی تصریح کرد: هک فرودگاه تبریز باید بررسی شود، فرودگاه تبریز ادعا کرده پنل اطلاع‌رسانی راه‌اندازی نشده بود و متوجه هک نشده‌اند و دو محتوای دعوت به تجمع و آشوب حدود 3 تا 7 دقیقه در تابلوی اعلانات نمایش داده می‌شود.

جانشین قرارگاه سایبری سازمان پدافند غیرعامل استان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: عکسی که از هک فرودگاه تبریز تهیه و در کانال‌های ضدانقلاب پخش شده بود احکام پیگیری برای این فرد از سوی دستگاه قضایی صادر شده و از سوی پلیس فتا در حال پیگیری است.

صالحی با اشاره به وجود ضعف امنیتی در دستگاه‌های استان افزود: این موضوع اولین تلنگر نبوده و آخرین مورد نیز نخواهد بود.

وی ادامه داد: بلافاصله بعد از هک تابلو اعلانات فرودگاه تبریز، جلساتی با دادستانی برگزار کردیم و دادستانی سازمان پدافند غیرعامل را ملزم به انجام تکالیفی کرد به طوریکه برای مثال اگر هکی در دستگاهی اتفاق بیافتد اگر ناشی از قصور مجموعه باشد قطعا دادستانی از سازمان پدافند غیرعامل استان پیگیر خواهد بود.

 

منبع: نصر


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو